Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atatürk'ün Adı İkinci Bir 'Sehven'le Kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi belediye meclis kararında, ikinci kez Atatürk Orman Çiftliği adının, Yenimahalle Orman Çiftliği olarak yazıldığı ortaya çıktı.

yapi.com.tr
Atatürk'ün Adı İkinci Bir 'Sehven'le Kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi belediye meclis kararında, plan değişikliğinin askı sürecinde hem internet sitesinde hem de planın üzerinde ikinci kez Atatürk Orman Çiftliği adının, Yenimahalle Orman Çiftliği olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Konuya dair açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, ismin sehven yazıldığını açıkladığını ve kararın, belediyenin internet sitesinden kaldırıldığını belirtti. Candan, bunun, Atatürk Orman Çiftliği'nin adının değiştirilme isteğinin açıkça göstergesi olduğunu vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi ve Melih Gökçek sakın sehven demesin, kimseyi inandıramaz” dedi.

'Suç duyurusunda bulanacağız'

Atatürk’ün adını taşıyan bir mekandan, adının düşürülmesinin gerçek niyetlerini ortaya çıkardığını ifade eden Candan, bunun ihanet olduğunu belirtti.

Süreci yargıya taşıyacaklarını söyleyen Candan, şu ifadeleri kullandı; “Atatürk Orman Çiftliği'nde, kaçak olarak yapılan Başbakanlık Hizmet Binası bu ülkenin ‘kara’ binasıdır. Cumhurbaşkanlığı'nın 29 Ekim’de kaçak yapıda vereceği resepsiyon davetleri yayınlandığı anda suç duyurusunda bulanacağız. Kaçak ve hukuksuz bir binada Türkiye Cumhuriyeti temsil edilemez. Orada Cumhurbaşkanı da otursa, başbakan da otursa o binanın kaçak ve hukuksuz olduğu gerçeğinin ortadan kaldırmaz. Aksine Başbakanın ve Cumhurbaşkanın hukuksuzluğunun altının 1 katrilyonla çizilmesi olur.”

Candan, resepsiyona gidenlerin de Atatürk Orman Çiftliği talanına ve hukuksuzluğa ortak olacaklarını kaydederek, 'resepsiyona katılmayın' çağrısı yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturkun-adi-ikinci-bir-sehvenle-kaldirildi_125418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!