Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atıl AVM'ler Yıkılacak Yerine Meydan Yapılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent merkezinde bulunan ve son yıllarda atıl vaziyette duran şehrin ilk alışveriş merkezinin yıkılarak yerine meydan yapılacağını söyledi.

yapi.com.tr
Atıl AVM'ler Yıkılacak Yerine Meydan Yapılacak

DHA'nın haberine göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, makamında düzenlediği basın toplantısında kent merkezinde yer alan ve erkek öğrenci yurdu yapılması planlanan AVM'nin yeni kararla yıkılarak yerine meydan yapılacağını söyledi. 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AVM’nin arazi sahibi olan Kadooğlu Şirketler Grubu ile takas yaptıklarını ve karşılığında kentin farklı bir bölgesinde 14 bin metrekarelik alan verileceğini anlatan Fatma Şahin şöyle konuştu:

"Her ülkenin, her şehrin gittiğiniz zaman bir meydanı vardır. Meydan o şehrin simgesidir, sembolüdür. Bu bizim özellikle Demokrasi Meydanı’mızın genişletilmesi, yaşayan bir meydan haline dönüştürülmesi ile ilgili bugün çok önemli bir karar aldık. 90’lı yıllarda yapılmış olan ve şehrin göbeğinde bütün vatandaşlarımızın rahatsız olduğu bir AVM vardı. En sonda bu şehirdeki yurt ihtiyacından dolayı burada Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü ile erkek öğrenci yurdu olmasına yönelik bir karar alınmıştı fakat biz oranın erkek öğrenci yurdu olduğu zaman şehrin göbeğinde istediğimiz noktaya gelmeyeceğini gördüğümüz için mülkiyetin sahibi olan Kadoğlu Şirketler Grubu ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmanın sonunda bu AVM’yi yıkmaya karar verdik. Burası 5 bin metrekarelik bir alan altında da 3 katlı otopark var. Kapalı otoparkı halkın hizmetine sunacağız. Bu alanın Çınarlı Parkı’nın devamı olduğu için bu alana çınar ağacı dikilecek ve turizm parkı oluşturulacak. Şu anda bu projeyi meclis gündemimize ek madde ile koyduk."

http://www.yapi.com.tr/haberler/atil-avmler-yikilacak-yerine-meydan-yapilacak_126913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!