Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

"Avro Bölgesi'nde Ekonomik Toparlanma İvme Kaybedecek"

Avro Bölgesi'ndeki ekonomik toparlanma ivme kaybedecek diyen Ifo, Avro Bölgesi'nde 2015 yılı için ortalama enflasyon tahminini yüzde 0,6'dan yüzde 0,8'e revize etti.

yapi.com.tr / AA
"Avro Bölgesi'nde Ekonomik Toparlanma İvme Kaybedecek"

Merkezi Münih'te bulunan Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo) Avro Bölgesi'nin 2015 yılı 3. çeyrek ekonomik görünümüne ilişkin gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını yayımladı. Ankete ilişkin yapılan açıklamada, Avro Bölgesi Ifo Ekonomi İklimi Endeksi'nin yılın üçüncü çeyreğinde ikinci çeyreğe oranla 129,2 puandan 124 puana indiği bildirildi.

Mevcut ekonomik durum değerlendirmelerinin kısmen canlanmasına rağmen, altı aylık ekonomik görünüm beklentilerinin önemli ölçüde bozulduğuna işaret edilen açıklamada, Avro Bölgesi'ndeki ekonomik toparlanmanın ivme kaybedeceği ifade edildi.

Açıklamada, mevcut ekonomik durum değerlendirmelerinin Almanya, Finlandiya ve Litvanya hariç diğer ülkelerde düzeldiği belirtilerek, "Ancak, değerlendirmeler Almanya'da yine de elverişli. Yunanistan ve Finlandiya'nın yanı sıra Fransa, İtalya, İspanya, Avusturya, Portekiz ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ilişkin mevcut ekonomik durum değerlendirmeleri olumsuz olmaya devam etti. Değerlendirmeler, diğer pek çok Avro Bölgesi ülkesinde ise tatmin edici seviyeyi sürdürdü" ifadeleri kullanıldı.

"Bu yıl ortalama enflasyon tahmini, yüzde 0,8'e yükseltildi"

Bir çok ülkede altı aylık ekonomik görünümün üç ay önceye göre daha az olumlu gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, "Özellikle Estonya, Slovenya ve Slovakya gibi Doğu Avrupa ülkelerinde gelecekteki ekonomik gelişmelere ilişkin iyimser beklentiler güçlü şekilde aşağı yönlü revize edildi. Ekonomik beklentiler yalnızca Finlandiya, Litvanya, Avusturya ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde gelişti" denildi.

Açıklamada, ayrıca Avro Bölgesi'nde 2015 yılı için ortalama enflasyon tahmininin yüzde 0,6'dan yüzde 0,8'e revize edildiği ve 2020 yılı enflasyon beklentilerinin ise bir çok üye ülke için yüzde 2 seviyesinde devam ettiği ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avro-bolgesinde-ekonomik-toparlanma-ivme-kaybedecek_133215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!