Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Aydın’da Hava Kirliliğinde Sınır Değer Aşıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, jeotermal enerji santrallerinin hava ölçüm raporlarını açıkladı. Efeler-Pınardere ölçüm noktasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği sınır değerlerinden yüzde 127 daha fazla gaz varlığı ölçümü yapıldı.

yapi.com.tr
Aydın’da Hava Kirliliğinde Sınır Değer Aşıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, jeotermal enerji santrallerinin hava ölçüm raporlarını açıkladı. CHP Aydın İl kongresinde konuşan Çerçioğlu, “Çürük yumurta kokusu sizi rahatsız etmeyebilir ama bizi ediyor. Baharda papatya kokusu hissetmek istiyorum.” dedi.

Çerçioğlu’nun açıklamalarına göre, Aydın’ın 7 noktasında yapılan ölçümlerde hidrojen sülfür gazı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği sınır değeri olan 20 μg/m3’ün (Mikrogram/Metreküp) üstünde çıktı.

BirGün’de yer alan habere göre; Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler-Pınardere ve Sultanhisar ölçüm noktalarında Tübitak’a, Germencik-Moralı, Germencik-Turanlar, Efeler-Kocagür, Efeler-İmamköy ve Efeler-Yılmazköy ölçüm noktalarında Artek’e gaz ölçümü yaptırdı. Efeler-Pınardere ölçüm noktasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği sınır değerlerinden yüzde 127 daha fazla gaz varlığı ölçümü yapıldı. Efeler-Pınardere ölçüm noktasında, 45,55 μg/m3 (Mikrogram/Metreküp) hidrojen sülfür gazı ölçümü gerçekleşti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "TÜBİTAK ve Artek firmasına ölçüm yaptırdık. Çürük yumurta kokusu sizi rahatsız etmeyebilir ama bizi ediyor. Baharda papatya kokusu hissetmek istiyorum. Buharkent ve Salavatlı bölgesinde yapılan ölçümlerde değerler bakanlık sınırının altında. Ölçümlerimiz devam edecek. Havayı zehirleyen firmalar biraz daha fazla para harcayın zehirlemeyin arkadaş bizi. Gereken tedbiri almadığınız sürece mücadelemiz sürecek." dedi.

Çerçioğlu, kongreye katılanlara salondaki dev ekranlarda hava ölçüm raporlarını hazırlanan grafikler eşliğinde açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aydinda-hava-kirliliginde-sinir-deger-asildi_177543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!