Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakü-Ceyhan Yoksulluğu Azaltacak

Boru hattının Türkiye kesiminin yapımı ile ilgili toplantı, tarafların da katılımıyla Adana’da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Uluslara

NTV-MSNBC
Bakü-Ceyhan Yoksulluğu Azaltacak

b>Boru hattının Türkiye kesiminin yapımı ile ilgili toplantı, tarafların da katılımıyla Adana’da gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Uluslararası Finans Kurumu (IFC) Enerji Bölüm Başkanı Rashad Kaldany, Bakü-Tiflis-Ceyhan(BTC) projesinin, yoksulluğun azaltılması ve insanların yaşamının iyileştirilmesine de hizmet ettiğini söyledi.

Boru hattının Türkiye kesiminin yapımı ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve güzergahtaki halkın görüş ve varsa kaygılarının dinlenmesi, finansör kuruluşların temsilcilerinin de ilgili tarafların görüşlerini öğrenerek yönetim kurullarına bilgi vermelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “BTC Çok Taraflı İlgi Grupları Forumu”, Adana’da yapıldı.
Kaldany, toplantıda yaptığı konuşmada, projenin, boru hattı güzergahındaki ülkelere getireceği katkılara işaret etti.
Kaldany, “Bir finans kuruluşu olarak, destek verdiğimiz projelerde, toplumsal ve çevresel etkilere de önem veriyoruz.” dedi. Kaldany, ayrıca IFC’nin özel sektöre finansman konusunda destek olduğunu da belirtti.

VALİ YARDIMCISI ERGÜN
Adana Vali Yardımcısı Nevzat Ergün de, Hazar petrollerini dünya pazarlarına taşınmasını amaçlayan BTC Ham Petrol Boru Hattı’nın, geçtiği ülkelerin ekonomisine büyük katkı sağlayacağına ve yöre halkına istihdam imkanı sağlayacağına inandığını söyledi.

EBRD TEMSİLCİSİ JETER
Toplantıya, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) temsilcisi olarak katılan Jeff Jeter de, EBRD’nin, 1991 yılında faaliyete başladığını, genç bir kuruluş olmasına rağmen önemli projelere imza attığını ve projelerin topluma da zarar vermeyeceğinden emin olma zorunluluklarının bulunduğunu vurguladı.

KAZAKİSTAN’IN BTC’YE KATILMASI
Bu arada, Kazakistan’ın Bakü-Ceyhan projesine katılması konusundaki görüşmeler önümüzdeki hafta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baku-ceyhan-yoksullugu-azaltacak_5599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!