Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balbey Projesi Resmi Gazete'de

Tarihi Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylandı ve 24 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Proje ile Balbey, Antalya’nın ikinci Kaleiçi olmaya aday.

yapi.com.tr
Balbey Projesi Resmi Gazete'de

Balbey Mahallesi’ni Antalya’nın ikinci Kaleiçi yapma iddiasındaki kentsel yenileme projesinde sona gelindi. Mahallenin kentsel yenileme alanı olarak kabul edilmesine karar veren Bakanlar Kurulu kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylandı ve 24 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. 'Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanun' çerçevesinde hazırlanan proje ile kent merkezinin ihtiyaçlarının karşılanması ve mahallenin sorunlarının çözülmesi hedefleniyor.

Bölgelerin ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanacak tasarım projesinde mahallenin sorunları yapı yapı, parsel parsel ele alınacak. Meydanlar ve sokaklar yenilecek, tarihi binalar restore edilecek. Binalarını yenileme imkanı olmayan mülk sahipleri ile görüşülerek çözümler üretilecek. Proje ile 3'ü çeşme, 2'si cami, 42'si sivil mimari özellikli 47 tescilli kültür varlığı olan Balbey, Kaleiçi gibi turistlerin uğramadan gitmeyeceği yeni bir çekim merkezi olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balbey-projesi-resmi-gazetede_130574.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!