Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Belediyeden Adrese Teslim İmar Değişikliği

Belediye Hizmet Alanı olarak belirlenen vatandaşa ait arazi, özel bir firmaya satıldıktan 40 gün sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis'nin gündemine '15 katlı ticaret konut alanı' imar değişikliği için getirildi.

yapi.com.tr
Belediyeden Adrese Teslim İmar Değişikliği

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde bulunan 3 bin 720 metrekarelik Belediye Hizmet Alanı olarak belirlenen araziyi, yıllarca imar değişikliği bekleyen mülk sahipleri, uygun fiyata bir firmaya sattı.

Sözcü’den Mert Öz’ün haberine göre; bu satıştan yaklaşık 40 gün sonra Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine getirilen arazide imar değişikliği yapıldı. Park, okul veya kütüphane gibi hizmet alanı olarak kullanılması beklenen arazi Ticaret Konut Alanı olarak değiştirilerek 15 katlı konut yapılmasının önü açıldı, değeri katlandı. Teklifi veren firmanın imar değişikliği konusunda önceden garanti aldığı iddia edildi.

Daha öncesinde deprem toplanma alanı ve yeşil alan olarak görülen bölge Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından tartışmalı bir sürecin ardından imara açılmış, burada bölgenin en kıymetli dairelerinin yer aldığı 15 katlı konutlar inşa edilmişti. Yaklaşık 3 bin 800 metrekatrelik bir parsel ise Belediye Hizmet Alanı olarak ayrıldı.

Yapılaşma sırasında yüzde 64 oranında tüm maliklerden bağış alındığı, ancak bu parselde bulunanların hacizi olduğu için mülk sahiplerinin bağış veremediği öğrenildi. Mülk sahiplerinin kapısını 40 gün önce bir firmanın çaldığı ‘Belediye hizmet alanını satın almak istiyoruz’ dediği öğrenildi. Mülk sahipleri, araziyi değerinin çok altında bir fiyata sattı.

Aradan geçen 40 günün ardından arazi, 2.30 emsal 15 katlı konut imar değişikliği için Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi. CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi ve Şehitkamil Belediye Meclis üyesi Beyhan Külekçi yaptığı açıklamada, 13 Kasım’da terki yapılan arazinin 9 Kasım’da belediye meclisinin gündemine geldiğini anlattı. Külekçi, “Daha belediyeye terki yapılmadan gündeme getirilmiş. Gündeme geldiğinde karara bağlanılan 9 Kasım ile 20 Kasım tarihleri arasında belediyeye terki yapılıyor. Her şey hesaplı, her şey kitaplı, söz verilmiş, adrese teslim imar değişikliği.” dedi.

Bir önceki sahiplere neden imar değişikliği yapılmadığını soran Külekçi, bunun için hacizli parselin bir bahane olamayacağını söyledi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyeden-adrese-teslim-imar-degisikligi_182901.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!