Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İkizköylüler, Santral Kaynaklı Su Kesintilerine Tepkili

Santral yönetiminden kaynaklı su kesintilerine tepki gösteren İkizköylüler, "Amaçları, köylüyü bıktırıp, usandırmak, yıldırmak ve sonunda topraklarını sattırmak ama biz topraklarımızdan vazgeçmeyeceğiz." diyor.

yapi.com.tr
İkizköylüler, Santral Kaynaklı Su Kesintilerine Tepkili

Köyleri ve arazileri Yeniköy Termik Santrali'ne yeni kömür kaynakları yaratmak için kamulaştırma alanı içinde kalan Milas’a bağlı İkizköy’de yurttaşlar, santralden kaynaklı su kesintileri için tepki gösteriyor.

BirGün’denNevzat Çağlar Tüfekçi’nin haberine göre; santral yönetiminden kaynaklı su kesintilerinin, kendilerini köyü terk etmeye zorlamaktan başka bir şey olmadığını dile getiren yurttaşlar, “Yeniköy Termik Santrali yeraltı suyumuza el koydu. Depoları dolmadan köyümüze su vermiyorlar.” ifadelerini kullandı.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen de, “Su kesintisinden kendilerinin haberdar olmadığını, 21 Haziran Pazar günü Geyik Barajı'nda bir patlak olduğunu ama bu patlağın köyleriyle bir ilgisinin bulunmadığını ve konuyu araştırıp döneceklerini.” söyledi.

 

 

MUSKİ yetkilileri ise konuyu santral yöneticilerine ilettiklerini ve onlardan, “köye bir süre su veremeyeceklerini, depolarında yeterli suyun olmadığı” şeklinde bir yanıt aldıklarını belirtti.

Susuzluklarına isyan eden köy halkı, “Suya erişim hakkı sadece insanın değil bütün canlıların yaşam hakkıdır. Şirketler keyfi davranıyor, var olan yasalara bile uymuyorlar.” dedi. Yurttaşlar, duyarlı olan herkesin bu duruma müdahale etmesi konusunda çağrıda bulundu.

İkizköylüler, "Amaçları, köylüyü bıktırıp, usandırmak, yıldırmak ve sonunda topraklarını sattırmak. Bunu yapmak istiyorlar ama biz topraklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ikizkoyluler-santral-kaynakli-su-kesintilerine-tepkili_180579.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!