Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ordu’da Köylüler HES Çalışmasını Durdurdu

Ordu'nun Korgan ilçesine bağlı Balamir'de, HES için yapılmak istenen izinsiz altyapı çalışmaları, bölge halkının jandarma çağırmasıyla durduruldu.

yapi.com.tr
Ordu’da Köylüler HES Çalışmasını Durdurdu

Ordu’nun Korgan ilçesinde kurulması planlanan Balamir Hidroelektrik Enerji Santrali için 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği projesi, Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde askıya çıkarıldı. Köylüler, bu gelişme üzerine toplantı düzenledi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verilmek üzere itiraz dilekçeleri hazırlanmasına karar verildi.

 


Jandarma çağırdılar
Toplantı sırasında bölge halkı şirketin şantiye kurup dere kenarında yol yapmaya başladığını söyledi. Bunun üzerine ORÇEV başkanı ve köylüler dere kenarına giderek şirket çalışanlarını uyardı. Ancak çalışmalar devam edince vatandaşlar jandarmayı arayarak şikayetçi oldu.

Şirketin çalışanları, jandarmaya ruhsatlarının olduğunu söyledi. Ancak hiçbir belge gösteremeyince, jandarma tutanak tutarak şirketin iş makinelerini ve işçileri alandan çıkarıldı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orduda-koyluler-hes-calismasini-durdurdu_180572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!