Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Beşiktaş'taki Kadıköy İskelesi için Eylem Çağrısı!

Abbasağa Forumu, Kadıköy İskelesi’nin Shangri-La Oteli’ne satılışı, Başbakanlık Ofisi önündeki otobüs durağının kaldırılması, ofis çevresindeki yolların kullanıma kapatılmasına karşı yarın saat 18.30'da Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesi önünde buluşacak.

yapi.com.tr
Beşiktaş'taki Kadıköy İskelesi için Eylem Çağrısı!

Abbasağa Forumu, Beşiktaş’ta bulunan herkesi, Kadıköy İskelesi’nin Shangri-La Oteli’ne satılışı, Başbakanlık Ofisi önündeki otobüs durağının kaldırılması, ofis çevresindeki yolların kullanıma kapatılmasına karşı yarın Kadıköy İskelesi önüne çağırıyor. İskele önünde buluşulup bisiklet sürülecek. Bisiklet sürmeyenler iskele civarında bulunarak eyleme destek verecek.

Eylemin çağrı metni şu şekilde;

"İskelemize, sahilimize göz dikenlere karşı pedallıyoruz!

AKP semtimizi kendi ihtiyaçlarına göre düzenlemeye çalışıyor. Hem de bize hiç sormadan.

İlk önce Başbakanlık çalışma ofisini bahane ederek çay bahçemizi kapattılar. Sonra biz Beşiktaşlıların yoğun olarak kullandığı durağımızı ve üst geçidimizi sorgusuz sualsiz aldılar. Ardından 80 yıllık tarihi ile sahilimizin ayrılmaz bir parçası olan tütün deposunu bizlerin kullanamayacağı lüks bir otele çevirdiler.

Şimdi de (27 Mayıs günü basında çıkan haberlere göre) Beşiktaş’ın simgelerinden olan Kadıköy İskelesi’ni halka kapatıp yeni yapılan otelin kullanımına açmaya hazırlanıyorlar. Deniz ulaşımını geliştirecekleri yerde ulaşım hakkımızı elimizden alıyorlar. Parça parça bizden aldıkları sahilimizi bize tamamen kapatmanın hesaplarını yapıyorlar.

İskelemizden boğaz seferleri kaldırıldı, iskele önündeki sokak özel araç ve otobüs girişine kapatıldı. Sırf Başbakan Tayyip Erdoğan ve “misafirleri” rahatsız olmasın diye otobüsle dakikalarca uzayan yeni güzergahlara mahkum olduk.

Beşiktaşlılar olarak bize sorulmadan bu adımları atanları, semtimizden, sahilimizden bizi kovmaya çalışanları uyarmak için bisikletlerimize atlıyoruz ve sahilimizi turluyoruz.

Sahilimizi, iskelemizi vermiyoruz, siz durağımızı ve kapattığınız yolları bize geri verin!

1 Ağustos Perşembe 18.30′da Beşiktaş-Kadıköy İskelesi civarında bisikletlerimizle dolaşıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/besiktastaki-kadikoy-iskelesi-icin-eylem-cagrisi_111235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!