Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kadıköy Hayvan Barınağı Finans Merkezi Olacak

Kadıköy Hayvan Barınağı'nın satılacağı haberi sosyal medyaya yayıldı. Barınağın satılmasına tepki gösteren hayvan hakları savunucuları, barınaktaki hayvanların ne olacağı konusunda endişeli.

yapi.com.tr
Kadıköy Hayvan Barınağı Finans Merkezi Olacak

Radikal'in haberine göre, Kadıköy Hayvan Barınağı’nın satılacağı haberi hayvan hakları savunucuları tarafından tepkiyle karşılandı. Kadıköy Belediyesi ise bakanlar kurulunun aldığı karara göre bu alanın finans merkezi olarak kullanılacağını açıkladı.

Belediyeden alınan bilgilere göre, ilk hayvan barınaklarından biri olan Kadıköy Hayvan Barınağı’nın mülkiyeti son seçimlere kadar Kadıköy Belediyesi’ne aitti. Son seçimlerden önce yeni belediyeler oluşturulurken, Kadıköy’den 7 mahalle alındı ve barınak Ümraniye Belediyesi sınırlarında kaldı.

Belediye Basın Danışmanlığı, Ümraniye Belediyesi’nin bu alanı istemediğini belirtti. Bakanlar kurulu barınak alanını belediye hizmetinden çıkarıp Finans Merkezi kapsamına aldı. Bölgede Kadıköy Belediyesi’nin yasal olarak bir hükmü kalmadı. Kadıköy Belediyesi de barınak için yeni bir alan arayışına girdi. Bakanlık, barınak karşılığında belediyeye 35.000 TL para ve bazı maliye binalarını verecek.

Hayvanlara ne olacak?

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yaptığı açıklamada çok daha yeni ve modern bir barınak açmak istediklerini söyledi. Bu konuda duyarlılığını belirten Öztürk “Hayvanları sokağa atmak gibi bir şey söz konusu değil. Biz yeni bir barınak alanı bulana kadar diğer barınaktaki hayvanlar tahliye edilmeyecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-hayvan-barinagi-finans-merkezi-olacak_113147.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!