Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy'e İkinci İşgal Evi Yeldeğirmeni'nde

Kadıköy’ün Yeldeğirmeni semtinde terk edilmiş haldeki bir binanın mahalle evine çevrilmesinin ardından haftasonu da ikinci işgal eylemi gerçekleşti.

yapı.com.tr
Kadıköy'e İkinci İşgal Evi Yeldeğirmeni'nde

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, Gezi Parkı Direnişi'nin ardından başlayan kent forumları ve etkinlikleri devam ediyor. Don Kişot İşgal Evi'nin kurulmasının ardından şimdi de ikinci işgal gerçekleşti. Caferağa Dayanışması, Bahariye Hacı Şükrü Sokağı’ndaki kullanılmayan, boş bir evi işgal etti.

Binaya giren dayanışma gönüllüleri, temizliğe başlarken kapıya asılan duyuru ise çağrı niteliği taşıyor:

"Sevgili Komşularımız, merhaba… Biz burada, bu evde, kamusal dertlerimiz ve bu dertlerimize çareler üretmek, çözümler bulmak amacıyla toplanmaktayız. Hep birlikte kamuya açık, kamu yararına ve kamu tarafından, yani bizler tarafından yürütülecek faaliyetlerimiz için bu evi Mahalle Evi olarak kullanıma hazırlıyoruz. Bu ev hepimizin ortak evi olacaktır; mahalle meclisimizin, forumun ortak karar ve istekleri doğrultusunda hepimizi ilgilendiren meseleler için, bizler için ortak bir yaşam alanı oluşturmaktayız. Bilgilenmek, sorunları paylaşmak, çözümler üretmek, sokağımıza, mahallemize ve dünyaya sahip çıkmak, bizim diyebilmek için ortaklıklarımızı üretebileceğimiz, deneyimine sahip olacağımız ve bilgisini üretebileceğimiz bir evimiz var artık! Mahalleevi, Caferağa Dayanışmasının ortak kamusal mekanıdır. 7′den 77′ye hepimizin olacak Mahallevimiz’in temizlik, ilaçlama, tamirat ve tadilat işlerini hallederek mahallemize yakışan bir şekle sokacağız. Mahalleevimiz’in tamiratı, bakımı ve korunmasında destek olmak isteyen herkese kapı açıktır. Ve biz komşularımız olmadan eksik kalacağımızı biliyoruz bu nedenle de hepinizi bekliyoruz. Birlikte ve umutla…"http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoye-ikinci-isgal-evi-yeldegirmeninde_115842.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!