Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

BTM Türkiye’nin İlk 'Eko-Verimlilik' Projesinde

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından İzmir’de eko-verimliliğin (temiz üretim) geliştirilmesi amacıyla başlatılan pilot proje kapsamında temiz üretim yapılması için çalışmalar başladı. BTM, İzmir Eko-Verimlilik projesinin uygulanmasına karar verilen dört firmadan biri oldu.

yapi.com.tr
BTM Türkiye’nin İlk 'Eko-Verimlilik' Projesinde

Bölgesel anlamda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projede 19 firma arasından seçilen BTM, eko-verimlilik yatırımlarına da hız kazandırdı. Firma Yönetim Kurulu Başkanı C. Levent Ürkmez tarafından yapılan açıklamada; BTM’nin projede yer almasındaki önemli etkenlerden birinin daha önce temiz üretim alanında yapmış oldukları çalışmalar ve yayınlar olduğu ifade edilerek, "İzmir ve Türk sanayisine örnek teşkil etmesi, eko-verimlilikle ilgili güncel ve kapsamlı kaynak olması planlanan projede yer almanın gurur verici olduğu" vurgulandı.

İZKA’nın hali hazırda yürüttüğü finansal destek programlarının da sentezlendiği Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) iş birliği ile yenilikçi ve katma değerli bir program olarak tasarlanan 'İzmir Eko-Verimlilik' (temiz üretim) programı, eko-verimlilik stratejilerini geliştiren ve uygulayan firmalar için çevreci ve yüksek standartlara uygun ürünlerle yeni pazar fırsatları yakalama imkanı tanıyacak. Son yıllarda sürdürülebilirlik yaklaşımları doğrultusunda oluşturulan eko-verimlilik uygulamaları, firmaların sadece çevre mevzuatlarına uyum ve çevreyi korumaya yönelik ek maliyetler olmaktan çıkarak; hammadde, su ve enerji tüketiminin azaltılması, üretim ve atık bertaraf maliyetlerinin düşürülmesi, atık miktarlarının minimize edilmesi, geri kazanılması gibi çeşitli olanakları da içeriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btm-turkiyenin-ilk-eko-verimlilik-projesinde_122857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!