Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bu Ülkede Kentliler Köylülerden Daha Yoksul!

Almanya'nın büyük kentlerinde yüzde 22'ye ulaşan yoksulluk oranının kırsal kesimde yaşayanlarda yüzde 14 olduğu açıklandı.

yapi.com.tr
Bu Ülkede Kentliler Köylülerden Daha Yoksul!

DHA'nın haberine göre, Almanya'da yaşayanların alım gücü doğu ile batı eyaletleri arasında değişiklik gösterirken, köylüler ile kentliler arasında da büyük farklılıklar gösteriyor. Köln'deki Alman Ekonomi Enstitüsü'nün (DİW) Bölgesel Yoksulluk Karşılaştırması isimli araştırmasına göre kırsal kesimde yaşayanlar arasındaki yoksulluk oranı yüzde 14 iken, kentlerde bu oran yüzde 22'ye çıkıyor. Büyük kentlerden Köln yüzde 24,6'lık oranla yoksulluk sıralamasında başı çekerken, bu kenti yüzde 25,5 ile Dortmund, yüzde 24,5 ile Berlin izliyor. Ülkenin en yoksul eyaletleri ise yüzde 20,7 ile Mecklenburg Vorpommern ve yüzde 22,4 ile Bremen. Maddi durumu en iyi olan eyaletler yüzde 12,5 yoksulluk oranıyla Bavyera ve 12,7 ile Baden Würtemberg.

870 euro'dan az kazananın alım gücü zayıf

Fakirlikle mücadele için işsizliğin azaltılması, daha çok çocuk yuvası ve göçmen çocuklar için Almanca öğretiminin teşvik edilmesini öneren DİW araştırma raporu, eline aylık 870 Euro'dan az para geçen ve yalnız yaşayan kişileri “Alım yoksulu” olarak kabul ediyor. DİW'in raporunda ayrıca, asgari ücretin 8,50 Euro'ya yükseltilmesi de eleştiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-ulkede-kentliler-koylulerden-daha-yoksul_124184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!