Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÇED’de Şartlar Esnetiliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED raporu alımını kolaylaştıracak, çevrecileri de kızdıracak düzenlemeler için harekete geçti.

yapı.com.tr
ÇED’de Şartlar Esnetiliyor

Hürriyet Gazetesi'nden Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, hazırlıkları süren çalışmaya göre başvuru yapan şirketin bir vize süresi içinde uyarı yapmadan 60 ceza puanı dolunca iptal edilen Yeterlilik Belgesi için esneklik getiriliyor. HES’ler, fabrikalar ve maden ocakları için verilen ÇED Yeterlilik belgesinin geçerlilik süresi üç yıldan dört yıla çıkarılıyor. Bakanlık bu amaçla dört yıl önce çıkarılan ÇED Yeterlilik Belgesi Tebliği’ni değiştiriyor. Başvurular 15 gün içinde değerlendirilecek. Başvuruda eksiklik olması halinde durum kuruma bildirilerek en geç 15 gün içinde tamamlaması istenecek.

Eksikler ve iptal şartları

Belirtilen sürede eksiklerini tamamlamayanın ÇED Yeterlik Belgesi başvurusu geçersiz sayılacak. Proje sahibinin; izleme, kontrol çalışmasının bırakıldığı tarihten itibaren en geç 30 gün içinde Belgesi bulunan bir kurumla yeni sözleşme yapması gerekecek.

70’in altına uyarı var

ÇED Yeterlik Belgesine sahip kurumların ÇED sürecine ilişkin değerlendirmesi 100 üzerinden 70 puanın altında olması durumunda kurum uyarılacak. ÇED süreci için bir vize süresinde dört değerlendirmeden uyarı alınması durumu-nda ÇED Yeterlik Belgesi iptal edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cedde-sartlar-esnetiliyor_115923.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!