Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çevre Bakanı 'Çevre Fanatikliği'nden Şikayetçi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'de 'çevre fanatikliği' oluştuğunu söyledi ve bu durumdan şikayet etti. Çevre Bakanı Güllüce, çevrecilerin, ülkenin gelişmesine yönelik projeleri engellemek için çevrecilği bir enstrüman olarak kullandıklarını ileri sürdü.

yapi.com.tr
Çevre Bakanı 'Çevre Fanatikliği'nden Şikayetçi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Mimar ve Mühendisler Grubu'nun (MMG) Eresin Topkapı Hotel'de düzenlediği kahvaltılı çalışma toplantısına katıldı. Bakan Güllüce, burada yaptığı konuşmasında önce TOKİ'nin Bursa'da yaptığı inşaatlara değindi ve belediyenin metropolitan planlarına uymadığı için iki kurum arasında yaşanan sorunu değerlendirdi. Bakan Güllüce, "TOKİ'nin ona orada direnmemesi belki hatasıdır. Yaptığı iş yanlış, ama illa her yanlışı yapacam diye bir şey de yok" dedi.

CNN Türk'ün haberine göre çevrecilikle ilgili tekliflerde Batı'nın örnek alınmasını eleştiren Bakan Güllüce, Batı ülkeleri ile Türkiye'nin koşullarının örtüşmediğini ileri sürdü ve "Belki Türkiye'nin son 200 yıllık problemi de biraz buradan kaynaklanıyor. Herkes batıya bakmaktan boyun fıtığı olmuş" diye konuştu.

Çevrecilikten şikayet etti

Çevre Bakanı Güllüce, Türkiye'deki çevreci anlayıştan da şikayetçi oldu. "Çevre fanatikliği oluştu" diyen Güllüce, "Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ya da gelişmemiş ülkelerde bazı ülkeler, çevre bilinci, çevre mantığını oranın gelişmesiyle ilgili bir kırbaç olarak kullanıyor. O ülkeler kendilerini geliştirmeyle ilgili hangi projeyi atarsa atsın, eğer öbürleri o ülkenin o noktada o noktaya sahip olmamasını istiyorsa hemen bu enstrümanı kullanıyor ve o projeyi engellemeye çalışıyor" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-bakani-cevre-fanatikliginden-sikayetci_116590.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!