Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

'Çelik Zihinler' İstanbul'daydı

Üniversite sanayici işbirliğine verdiği önem doğrultusunda başlattığı eğitim projesi 'Çelik Zihinler' kapsamında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan öğrencilere eğitim bursu veren Çelik İhracatçıları Birliği, geleceğin çelik sektörü temsilcilerini İstanbul’da ağırladı.

yapi.com.tr
'Çelik Zihinler' İstanbul'daydı

Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB), çelik sektörünün gelişimi açısından mesleki eğitimi desteklemek ve donanımlı elemanlar yetiştirmek çerçevesinde bir yandan eğitim ve öğretim kurumları açarken, bir yandan da 'Çelik Zihinler' projesi ile öğrencilerin eğitimlerine destek oluyor. Proje kapsamında 2012 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde eğitim gören kabiliyetli, çalışkan ancak imkânları sınırlı olan 22 öğrenciye eğitimleri süresince burs veriliyor.

Burslu öğrencilerini İstanbul’da ağırlayan ÇİB, sektör hakkında son gelişmeleri kendileri ile paylaşırken; öğrencilerin de istek, öneri ve problemlerini dinledi. Ayrıca yaz döneminde staj planlayan öğrencilere, birliğe üye firmalarda staj yapma imkânı sağlayabilmek için girişimlerin ÇİB tarafından yapılmasına karar verildi. Bu çalışmalarda özellikle İstanbul, İskenderun ve İzmir bölgesindeki çelik kuruluşlarına ağırlık verilecek.

ÇİB’in eğitime yönelik çalışmaları 'Çelik Zihinler' projesi ile de sınırlı kalmıyor. Ayrıca mesleki eğitimi desteklemek ve donanımlı elemanlar yetiştirmek adına, Birlik önderliğinde eğitim ve öğretim kurumları da hayata geçiriliyor. İskenderun Sarıseki’de 2013-2014 yılında eğitime başlayan Teknik Lise bunun ilk örneği. Gebze ve Çanakkale’de inşa çalışmaları devam eden okulların önümüzdeki yıl tamamlanması planlanmakta olup, İzmir’de Ege İhracatçıları Birliği ile ortak olarak yapılması planlanan okul ile proje kapsamındaki okul sayısı dörde ulaşmış olacak.

Başarının sırrı, çalışkanlık, pratik zekâ, güvenirlilik, dürüstlük, sosyal ilişkilerde uyum ve istikrar

'Çelik Zihinler' ile gerçekleştirilen buluşmada öğrencilere kendi deneyimlerinden yola çıkarak çalışma hayatı ile ilgili tavsiyelerde bulunan ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, “İş hayatında kendinden söz ettirmek ve başarılı olmak isteyenler için çalışkanlık, pratik zeka, güvenirlilik, dürüstlük, sosyal ilişkilerde uyum ve tüm bu özelliklerde istikrar başarı anahtarının özellikleridir. Bu özelliklere sahip olan kişiler her zaman diğerlerinden bir basamak önde olacaktır” dedi.

Ekinci, “Birlik olarak bir yanda okul yatırımlarımızla diğer yanda ise başarılı öğrencilerimizle eğitime desteğimizi sürdüreceğiz. Öğrencilerimizden gelecek her türlü istek ve öneriyi göz önünde bulunduruyoruz. Ülke ekonomisine önemli katkılar yapan sektörümüzün geleceğinde, bursiyer öğrencilerimizin de yer alacak olması bizleri şimdiden gururlandırıyor” diye belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-zihinler-istanbuldaydi_118428.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!