Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Cengiz Holding, Uludağ'da Maden Aramak için Başvuruda Bulundu

Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında Volfram madeni aramak ve çıkartmak için Bursa Valiliği’ne başvurdu.

yapı.com.tr
Cengiz Holding, Uludağ'da Maden Aramak için Başvuruda Bulundu

Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında 100 hektarlık alanda volfram madeni aramak ve çıkartmak için Bursa Valiliği’ne başvuruda bulundu. Evrensel'in haberine göre, valilik firmaya verdiği yanıtta, bölgenin doğal sit alanı olması nedeniyle ilgili kurumlardan izin alınması gerektiğini belirtti.

Devlet Su İşleri (DSİ) ve Bursa Su Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Cengiz Holding’e bağlı firmanın talebini Bursa’nın su sağlayıcıları olarak değerlendirdi. Kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan rezervlerin bulunduğu havzaların yakınında olması nedeniyle bölgede madencilik faaliyeti yapılamayacağını bildirdi.

Bakanlık ruhsat verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise bölgede çalışabilmesi için ruhsat verdi, Orman Bölge Müdürlüğü de maden sahasının girişine 400 metrelik tünel açılması için gereken onayı verdi.

"Mücadelemiz sürecek"

Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) Başkanı Murat Demir; “Bu çalışmayı burada yaptırmayacağız. Bu firmaya arama ruhsatı verildi çalışma ruhsatı verilmedi. Zaten valilik, DSİ ve BUSKİ bu proje için olumsuz görüşünü açıkladı. Çalışmanın yapılacağı alanda bulunan köyler bu durumdan çok etkilenecek. Bizde bu durumun yapılmaması için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Hem hukuki hem de fiili mücadelemizi sürdüreceğiz. Bursa’nın içme suyunun olduğu bir bölgede bu çalışmanın yapılmasına hiçbir Bursalı kabul etmeyecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cengiz-holding-uludagda-maden-aramak-icin-basvuruda-bulundu_145364.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!