Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çevre Temizliğinde Yeni Dönem: Uydudan Takip!

Hafriyat taşıyan araçlara uydu takip sistemi takma zorunluluğu getirildi. Uygulama kapsamında belediye tarafından belirlenen yerlerin dışında hafriyat ya da çöp dökenlere 42 bin lira ile 126 bin lira arasında ceza kesilecek.

yapi.com.tr/AA
Çevre Temizliğinde Yeni Dönem: Uydudan Takip!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından 2015 yılından itibaren hafriyat taşıyan araçlara uydu takip sistemi takma zorunluluğu getirildi. 

Uygulama kapsamında belediye tarafından belirlenen yerlerin dışında hafriyat ya da çöp dökenlere 42 bin lira ile 126 bin lira arasında ceza kesilecek.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, çevreyi korumak adına yeni önlemler aldıklarını belirtti. 

Şahıslara 42 bin lira, şirketlere 126 bin lira idari para cezası

Çevre temizliğine önem veren bir Ordu Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Yılmaz, 2015 yılından itibaren hafriyat taşıma izin belgesi olmayan, taşıma izin belgesini yenilemeyen ve uydu takip sistemine geçmeyen araçlara gerekli yaptırımlar uygulanacağını söyledi. 

Kanun ve yönetmeliklere aykırı hafriyat döken, depolayan, taşıyan şahıslara 42 bin lira, şirketlere ise 126 bin lira idari para cezası kesileceğini vurgulayan Yılmaz, yeni uygulamalarla çevre kirliliğinin önüne geçileceğini kaydetti. 

Çevre temizliği konusunda herkesin üzerine düşen görevi yapmasını isteyen Yılmaz, "Bu anlamda hem inşaat sektörü hem de kamyon sahipleri teknolojiye ayak uydurmalı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-temizliginde-yeni-donem-uydudan-takip_127221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!