Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çevre Koruma’ya 3 Ayrı Denetim

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde hafriyat, inşaat atıkları, egzoz gazı emisyonu ve bitkisel atık yağlar konularında 3 ayrı denetim birimi kurulacak.

yapi.com.tr
Çevre Koruma’ya 3 Ayrı Denetim

Konu önceki gün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Başkanlık Yazısı’yla gelen ve Çevre Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince hafriyat toprağı, inşaat/yıkıntı atıkları, egzoz gazı emisyonu ve bitkisel atık yağlar konularında 3 ayrı denetim birimi kurularak, yetki devri alınması konusu Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. Alınan kararla birlikte; kurulacak olan söz konusu denetim birimlerine; şikayetleri değerlendirme, planlı/plansız denetimleri gerçekleştirme ve ihlal durumunda ise idari yaptırım uygulayabilme yetkisi verildi.

Kaynak suları ASKİ'ye

Toplantıda ayrıca, yasa gereği Başkent’teki tüm kaynak sularının bağlandığı Büyükşehir Belediyesi’nin, bu konudaki yetkisini ASKİ Genel Müdürlüğü’ne devretmesi de karara bağlandı. Başkanlık Yazısı’nda 6360 Sayılı Kanun gereği Büyükşehir’e devredilen kaynak sularının her türlü hak, alacak ve borçlarıyla birlikte ASKİ Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi görüşüldü. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-korumaya-3-ayri-denetim_129302.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!