Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İki Bakanlık Arasında Çevre Protokolü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Çevre İş Birliği Protokolü" imzalandı.

yapi.com.tr/AA
İki Bakanlık Arasında Çevre Protokolü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Çevre İş Birliği Protokolü" yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, çevre protokolüyle öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerin, doğal kaynakların korunması ile çevre sorunlarının giderilmesi konusunda bilinçlenmesi hedefleniyor.

İki bakanlık, bu kapsamda, çevre sorunları, su, hava, enerji verimliliği gibi konularda eğitici yazılı ve görsel materyaller hazırlayacak. Çevre sorunları, su, hava, enerji verimliliği, çevre eğitimi gibi konularda, toplantı, seminer, tanıtım programları düzenlenecek.

Çevre bilincini arttırmaya yönelik resim, afiş, hikaye, kısa film, fotoğraf yarışmaları düzenlenecek. Çevre, çevre sorunları ve çevre eğitimi ile ilgili okullarda oluşturulan öğrenci kulüpleri daha aktif hale getirilecek. 

Ortaokul öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde çevre, su, hava, enerji tasarrufu konularında proje yarışması düzenlenecek.

243 okulun çevre düzenlemesi yapılacak

Tüm illerden 243 okulun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen çevre kriterlerine göre çevre düzenlemesi ve donatımı yapılacak. Geri dönüşüm ve atıkların değerlendirilmesi konusunda çalışmalar gerçekleştirilecek.

Fidan dikme kampanyaları yapılacak. Her yıl Milli Eğitim Bakanı ile Çevre ve Şehircilik Bakanının ve sanatçıların da katılımlarıyla "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında bir ilde "Çevre Yürüyüşü" düzenlenecek.

Çevre düzeni, temizliği ve enerji tasarrufuyla ilgili başarılı çalışmalar yapan okullar, Bakanlıklar tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde incelenecek. Başarılı okullar "Turkuaz Bayrak" ile ödüllendirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-bakanlik-arasinda-cevre-protokolu_127442.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!