Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Dalya Plajı Yasağı' Artık Yok

İstanbul Sarıyer Demirciköy'ü Dalya Plajı'na bağlayan yolun eğlence sektöründe faaliyet gösteren bir şirket tarafından kapatılmasının ve bu noktadan denize ulaşılmasının imkansız hale gelmesine karşı yükselen tepkiler karşılık buldu.

yapi.com.tr
'Dalya Plajı Yasağı' Artık Yok

DHA'nın haberine göre, sahile inen yol üzerine konulan bariyerler kaldırıldı, tel kapılar açıldı, yasak tabelalarının yerini de "plaja inmenize engel bulunmuyor" tabelaları asıldı. Kış aylarında sayıları azalsa da İstanbullar'ın doğayla ve Karadenizle buluştuğu yerlerin başında gelen eşsiz Dalya plajı yasağı artık yok.

"Yasak" tabelalarının yerine "kamuya açık alan"

Aslında daha da ileri gidip alana İstanbulluları sahile yönlendiren yeni tabelalar yerleştirildi. "Yasak" tabelalarının kaldırıldığı tesis alanına bunun yerine  “İşletmemiz kış sezonunda hizmetine ara verdi. Ancak kıyıların kamusal kullanıma açık olması nedeni ile plaja inmenize bir engel bulunmuyor" ifadelerinin yer aldığı tabela yerleştirildi.

1 ay önce farklı manzara

Bu bölgede 1 ay öncesinde karşılaşılan manzara ise çok farklıydı. Sarıyer Demirciköy'ü Dalya plajına bağlayan asfalt yol tel bariyerlerle kapatılmış, söz konusu yolu kullanarak sahile inmek isteyenlere alanda bulunan görevliler tarafından izin verilmiyordu. Dalya plajı çevresindeki arazinin "kiralama" yoluyla eğlence sektöründe faaliyet gösteren bir şirkete devredilmesinin ardından kumsala çıkış yasaklanmış, bu yasak  "Kısa bir kış molasından sonra görüşmek üzere.." yazılı tabelayla ilan edilmişti. Uygulama söz konusu alanı kullanan İstanbullular, Mimarlar Odası'nın tepkisine neden olmuş ve meclis gündemine de taşınmıştı. .

http://www.yapi.com.tr/haberler/dalya-plaji-yasagi-artik-yok_143297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!