Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçoğlu Senatör Gayrimenkul ile Sarıyer'de

İstanbul Anadolu yakasında Hukuçular Towers, Kuriş Kule ve Mermerler Plaza projelerini gerçekleştiren Kılıçoğlu Grup, yeni şirketi Senatör Gayrimenkul ile Sarıyer'e adım attı. Bölgedeki öğrenci potansiyelini ve genç çalışanları hedefleyen Panaroma Koç Life projesi için 50 bin TL'lik yatırım yapılacak.

yapi.com.tr
Kılıçoğlu Senatör Gayrimenkul ile Sarıyer'de

Çorlu'da 3 bin civarında konut ve ofis inşaa eden, kısa süre önce girdiği İstanbul pazarında da Hukuçular Towers, Kuriş Kule ve Mermerler Plaza projelerini hayata geçiren Kılıçoğlu Grup'un yeni şirketi Senatör Gayrimenkul'ün Sarıyer'de hayata geçireceği Panaroma Koç Life projesi, Ortaköy House Cafe'de düzenlenen toplantısı ile basın menzuplarına tanıtıldı. 50 bin TL'lik bir bütçeyle hayata geçirilecek projede 6 blokta yaklaşık 304 konut ve 24 mağaza olacak.  Dairelerin tamamen mobilyalı ve beyaz eşyalı olarak teslim edileceği proje için ön taleplerin yüzde 30'u bulduğu açıklandı.

6 blokta yaklaşık 304 konut ve 24 mağaza olacak

Toplantıya ev sahipliği yapan Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, gerçekleştirdikleri projelerde yatırımcıya kazandıracak lokasyonları seçmeye özen gösterdiklerine dikkat çekerek; bu nedenle son projeleri için kentsel dönüşüm çalışmaları, genç üniversiteli profili ve bir finans merkezine dönüşmekte olan Maslak ile dikkat çeken Sarıyer'i tercih ettiklerini aktardı. Panaroma Koç Life'ın özellikle Koç ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerle genç çalışanlara yönelik bir proje olarak kurgulandığını anlatan Kılıç, 14 ayda teslimlere başlamayı hedeflediklerini söyledi.

TalatTalat KılıçMimari projesi Ergün Mimarlık imzasını taşıyan Panaroma Koç Life'te 6 blokta yaklaşık 304 konut ve 24 mağaza olacağını açıklayan Kılıç; konut fiyatlarının 6000 - 7500 TL/m2, mağaza fiyatlarının ise 10 bin - 12 bin TL/m2 olacağını bildirdi. Kılıç, Sarıyer'de dairelerin aylık 1300 - 1400 TL kira getirisi olduğunu anımsatarak, 14 -15 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti edecek olmasının 168 adet 1+0, 120 adet 1+1, 16 adet 2+1 dubleks dairenin yer alacağı projeyi cazip hale getirdiğini ifade etti. Projelerinde satış odaklı çalıştıklarını vurgulayan Kılıç; ancak kiralamaya da sıcak baktıklarını, eğer bu yönde bir yaklaşımları olursa bunu blok olarak yapacaklarını söyledi.

Merter'e 80 metrelik iki kule

Toplantıda, ruhsat çalışmalarını 2014'ün Haziran ayında tamamlamayı planladıkları bir diğer projelerinden de bahseden Kılıç, Merter'deki eski Vakko binasının yanındaki eski bir fabrika arazisinde yükselecek projenin 80 metre yüksekliğindeki iki kuleden oluşacağını açıkladı. Kulelerden birinin ofis, diğerinin ise rezidans olmasının planlanandığını aktaran Kılıç, ayrıca Özyeğin, Yeditepe, Aydın üniversiteleri civarında da arsa arayışında olduklarını sözlerine ekledi.

Bakanlığın düzenlemesi doğru

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'stüdyo daireler yasaklanıyor' şeklinde kamuoyuna yansıyan son düzenlemesini de değerlendiren Kılıç, "Bana göre doğru bir sınırlama oldu. Bizim 1+0'larımız brüt 45, net olarak ise 33 metrekare. Daha düşük metrekarelerde hem mutfak, hem banyo, hem de yaşam alanını ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde çözmeniz mümkün değil" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicoglu-senator-gayrimenkul-ile-sariyerde_112215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!