Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Danfoss Fabrikası Dünyanın Akıllı Fabrikaları Arasında

Dünya Ekonomi Forumu’nda Endüstri 4.0 çerçevesinde belirlenen dünyanın en gelişmiş 16 fabrikası arasında Danfoss'un Wuqing/Çin’deki fabrikası da bulunuyor.

yapi.com.tr
Danfoss Fabrikası Dünyanın Akıllı Fabrikaları Arasında

Danfoss'un Çin'de bulunan fabrikası, Dünya Ekonomi Forumu'nda Endüstri 4.0 çerçevesinde belirlenen dünyanın en gelişmiş 16 fabrikası arasında yer aldı. Dünya Ekonomi Forumu'nda akıllı fabrikaların sadece akıllı teknolojileri uygulama konusunda iyi olanlar değil aynı zamanda yatırımları operasyonel ve finansal faydalara dönüştürenler olduğunun altı çizildi. Forum, Danfoss Wuqing fabrikasının da aralarında olduğu 16 fabrikanın yer aldığı listeyi oluştururken sayıları 1.000'i geçen bir fabrika listesinden seçim yaptı.

Danfoss'un Wuqing/Çin'deki kompresör fabrikasında otonom araçlar koridorlarda yollarını bulup çalışanlara bileşen tedariki sağlıyor. Fabrikada çalışanlar, aynı zamanda bir montaj işleminin hatalı olduğunu otomatik olarak tespit eden akıllı, Bluetooth özellikli aletler kullanıyor, gün içinde fabrikanın değişik alanlarında adım adım elektronik çalışma açıklamalarına erişim sağlayabiliyorlar.

600 kişinin çalıştığı fabrikanın son yıllarda yatırım yaptığı akıllı teknolojiler sayesinde iki yıl öncesiyle kıyaslanacak olursa, çalışan veriminde yüzde 30 artış gözlenirken hurda maliyetinde yüzde 20, müşteri şikayetlerin de ise yüzde 57 düşüş tespit edildi.

Danfoss Wuqing Operasyonlar Kıdemli Direktörü Ruixing Zhang konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dünya Ekonomi Forumu'ndan gelen temsilcilerin yaptığı denetlemelerin ardından bu listenin bir parçası olmaktan son derece gurur duyuyoruz. Listede yer almamız dijitalleşme çabalarımızın verim, kalite iyileştirmesi ve müşteri memnuniyeti özelinde de karşılığını verdiğini açık bir şekilde teyit ediyor. Bu alanlarda sürekli gelişme sağlayabilmek adına yeni teknolojiler eklemeye devam edeceğiz."

 


Otonom araçlar operatörlere bileşen sağlıyor. Hat Operatörü Qilong Zhao

Danfoss Başkan ve Baş Yöneticisi Kim Fausing de konuyla ilgili şunları söyledi: "Danfoss bünyesinde her seviyede dijitalleşme ilkesiyle çalışıyoruz. Eğilimlerin önünde kalıp müşterilerimizin beklenti ve taleplerini karşılayabilmek için bu konuya da yatırım yapıyoruz. Bunun karşılığını alabilmek son derece gurur verici.”

İlk foto: Wuqing'deki Danfoss çalışanları ürün montajı için çeşitli akıllı aletler kullanıyorlar. Akıllı tornavidalar bunlara bir örnek olarak gösterilebilir. Tornavidalar her bir bileşenin ne kadar tork ile monte edilmesi gerektiğini biliyor. Doğru tork sağlandığında yeşil ışıkları yanıyor ve doğru tork sağlanmadan operatörün bir sonraki adıma geçmesine izin vermiyorlar. Hat Operatörü Wenju Ding

http://www.yapi.com.tr/haberler/danfoss-fabrikasi-dunyanin-akilli-fabrikalari-arasinda_170333.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!