Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Danfoss Ürünleri İle Her 1 Derecede % 6 Enerji Tasarrufu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bakırköy Şubesi üyeleri, Danfoss tarafından verilen eğitim ile Danfoss’un sulu döşemeden ısıtma sistemleri ile her 1 derecede %6 enerji tasarrufu sağlanabildiğini görme imkanı buldular.

yapi.com.tr
Danfoss Ürünleri İle Her 1 Derecede % 6 Enerji Tasarrufu

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında yer alan Danfoss, Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bakırköy Şubesi ile ortak bir eğitim düzenledi. Eğitime katılan oda üyeleri ve konuyla ilgili mimar ve inşaat mühendisleri, “Danfoss Sulu Döşemeden Isıtma Sistemleri” konulu eğitiminde, yerden ısıtmada kullanılan tüm ekipmanlar hakkında ayrıntıları içeren teorik bilgiler ile örnek hikayeler üzerinden uygulamaları görme imkanı buldular. Danfoss yetkilileri eğitim boyunca katılımcılara, sulu döşemeden ısıtma sistemlerinin enerji tasarrufuna, konfora, mimariye ve sağlığa yönelik avantajlarına yönelik detaylı bilgiler ile birlikte yerden ısıtma projeleri oluşturulurken dikkat edilmesi gereken detayları ve sistem için kullanılan parametreleri aktardı.

Yapılan araştırmalara göre, oda sıcaklığını 1 derece artırmak için %6 fazla enerji harcanması gerekiyor. Danfoss sulu döşemeden ısıtma ekipmanlarıyla, oda sıcaklığında homojen bir dağılım sağlanıyor. Bu sayede diğer ısıtma sistemlerinde oluşan yüksek giderlerin önüne geçiliyor. Ayrıca sistemin farklı yapılarda uygulanabilmesi, görünürde bir hacim kaplamaması gibi mimari avantajları da tercih edilme oranını artırıyor. Uzman firmalar tarafından çizilen yerden ısıtma projeleri ve uygulamaları sayesinde de zemin sıcaklığı insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde kontrol altına alınıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/danfoss-urunleri-ile-her-1-derecede--6-enerji-tasarrufu_170983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!