Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Darksky Assosiation’a Üye Olan İlk Türk Şirketi Cemdağ

Cemdağ, çevre kirliliğine duyarlı ürünleri ile Darksky Association’a katılan ilk Türk firması oldu. Darksky, bu kirlilikten dolayı göç eden hayvanların öldüğünü, karanlıkta avlanan çoğu hayvanın avlanamadığını ve bu ışıkların insanlarda kanser hastalıklarını tetiklediğini vurguluyor.

yapi.com.tr
Darksky Assosiation’a Üye Olan İlk Türk Şirketi Cemdağ

Cemdağ, çevre kirliliğine duyarlı ürünleri ile Darksky Association’a katılan ilk Türk firması oldu. Günümüzde artan ışık kirliliğinin canlıları ve çevreyi büyük ölçüde etkilemeye başlaması ve bu yüzden artık gökyüzünün rahatlıkla görülememesinden yola çıkan Darksky, bu kirlilikten dolayı göç eden hayvanların öldüğünü, karanlıkta avlanan çoğu hayvanın avlanamadığını ve bu ışıkların insanlarda kanser hastalıklarını tetiklediğini vurguluyor.

Cemdağ’ın birliğe üye olmasını değerlendiren Cemdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sina Cem, “Dünyada artan ışık kirliliğinin yol açtığı zararlarla başa çıkmak için başlatılan büyük mücadeleye Cemdağ olarak kayıtsız kalamazdık. Bu sebeple Darksky Assosiation’a üye olduk ve ışık kirliliğine karşı mücadeleye bu vesileyle ortak olmak istedik” şeklinde konuştu.

Işık kirliliğini artıran en önemli etmenin sokak armatürleri olduğunun altını çizen Darksky Assosiation, bu kirliliğin en kolay önlenebilen kirlilik olduğunu ve ufak bir bütçeyle ortadan kaldırılabileceğini savunuyor. Işık kirliliğine son derece duyarlı ürünler üretmesi doğrultusunda Cemdağ’ı bünyesine alan Darksky, bu sayede ilk kez bir Türk firmasını birliğine dâhil etmiş oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/darksky-assosiationa-uye-olan-ilk-turk-sirketi-cemdag_100489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!