Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Dumankaya Fikirtepe’de %100 Anlaşmaya Vardı

Fikirtepe'de Dumankaya İnşaat, birinci adasında kalan son parselle Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği (Fi-KENTDER) aracılığı ile anlaşma sağladı.

yapı.com.tr
Dumankaya Fikirtepe’de %100 Anlaşmaya Vardı

Dumankaya İnşaat ile sona kalan vatandaş arasında süren uzun görüşmeler ve uyuşmazlık, Fi-KENTDER Başkanı Yasin Bektaş’ın katkı ve arabuluculuğu ile uzlaşmayla sonuçlandı. Her iki taraf uzlaşma sonucunda el sıkışarak anlaştı. Dumankaya İnşaat daha önceden boşalttığı ancak imzalar tamamlanmadığı için yıkımına başlamadığı üçgen adasında anlaşmaya vararak büyük bir engeli daha aşmış oldu.

Dumankaya İnşaat Genel Müdürü Abdullah Yazıcı, Fi-KENTDER Dernek Başkanı Yasin Bektaş’ın da hazır bulunduğu son uzlaşma toplantısında tekrar bir araya gelerek el sıkıştılar. Yasin Bektaş üçgen adadaki vatandaşlar için yaşanan mutlu sonun aynısının Dumankaya'nın anlaştığı ikinci adası için de gerçekleşmesi temennisinde bulundu.


Fi-KENTDER Başkanı Yasin Bektaş Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Dumankaya İnşaat patronu Halit Dumankaya’ya, Genel Müdür Abdullah Yazıcı'ya kamulaştırma baskısı uygulamadan işin ilerlemesi ve karşılıklı gönül rızalığı ile neticelenmesi için gösterdikleri gayret ve çabadan dolayı teşekkür etti. Yasin Bektaş, ''Her iki kesimin de mutlu bir şekilde anlaşması bizleri de mutlu etmiştir” dedi. Bektaş, Fikirtepe'de bir veya iki imza bahanesi ile yıllarca bekleyen firmaların da iş yapma gayreti ile bir an önce anlaşma yapmalarını ve diğer imza atan vatandaşları daha fazla mağdur etmemeleri temennisinde bulundu. Bektaş son olarak, Fikirtepe'de çözüm odaklı her kesimle görüşmelerini sürdürdüklerini ve talep edilmesi durumunda her hangi bir karşılık beklemeden Fi-KENTDER olarak tüm firmalara ve vatandaşlara yardıma hazır olduklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dumankaya-fikirtepede-100-anlasmaya-vardi_132207.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!