Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Dünya Plastik Atlası" İnternette

Plastik Sanayicileri Derneği'nin (PAGDER) küresel krizin etkisiyle yeniden oluşan dünya rekabet ortamına üyelerini hazırlamak amacıyla imza attığı 'Dünya Plastik Atlası'na artık web üzerinden de ulaşılabilecek.

yapi.com.tr / AA
"Dünya Plastik Atlası" İnternette

PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, 'Dünya Plastik Atlası'nın web ortamına taşınmasına ilişkin açıklamasında, kapsamlı bir veri setini, oluşturdukları özel web sitesiyle daha kolay ulaşılabilir kılmaktan mutluluk duyduklarını aktardı. 'Birleşmiş Milletler Coğrafi Sınıflandırması' esas alınarak 16 bölge altında toplanan bu kapsamda 6 farklı coğrafi bölgeye ayrılan, dünyadaki toplamda 97 ülkenin plastik sektörünü analiz eden Dünya Plastik Atlası’nın gerçek bir yol gösterici olduğunu belirten Semerci; ilk etapta fasiküllerden ilki olan Afrika’yı webe taşıdıklarını aktardı.


Yakında Amerika, Orta ve Batı Asya, Doğu ve Güney-Doğu Asya ile Okyanusya, Doğu ve Batı Avrupa ile Kuzey ve Güney Avrupa fasiküllerinin de www.dunyaplastikatlasi.com adresinde yer alacağını belirten Semerci, şunları kaydetti:

"Ziyaretçiler Atlas’taki tüm verilere web sitesinden on-line olarak ulaşabilecek ve GTİP’ler vasıtasıyla tarama yaparak çok hızlı şekilde kendi ürün gruplarıyla ilgili sonuçlara erişebilecek, rapor filtreleme özelliği kullanarak ulaşmak istedikleri verileri de ayrı şekilde inceleyebilecek. Plastik sanayicileri, makine ve hammadde üreticileri-satıcıları 'hangi ülkede, hangi ürünle, kimlerle ve nasıl rekabet edeceğini' görme ve inceleme fırsatı bulacağı Dünya Plastik Atlası’nda, hammadde ve makine sektörlerinin yurt dışı açılımlarını daha hızlı ve verimli yapmaya olanak sunan veriler de yer alıyor. Hem fasiküllerimizin hem de özel olarak oluşturduğumuz bu web sitemizin Türkiye’nin hedeflediği sürdürülebilir ve yüksek ekonomik büyümede kilit sektörlerinden biri olan plastik sektörü için yol gösterici bir kaynak olacağını umuyor, bu sektör özelinde ortaya çıkan küresel fırsatları ve analiz sonuçlarını kamuoyuyla paylaşmaktan büyük sevinç duyuyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-plastik-atlasi-internette_124120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!