Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dünyanın En Uzun Üçüncü Binasında Sona Doğru

11 Eylül saldırılarından sonra inşa edilen yeni Dünya Ticaret Merkezi’nin ana binasının inşaatında son noktaya gelindi. 'One World Trade Center', 541 metreyle dünyanın en uzun üçüncü binası olacak.

yapi.com.tr
Dünyanın En Uzun Üçüncü Binasında Sona Doğru

11 Eylül 2001 tarihinde New York'ta düzenlenen terör saldırılarında İkiz Kuleler olarak adlandırılan binaların yıkılmasının ardından inşaatına başlanan yeni Dünya Ticaret Merkezi'nin ana binasının inşaatı tamamlanmak üzere. One World Trade Center adı verilen bina, çelik kulenin de eklenmesiyle planlanan yüksekliğine erişecek. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, aslında kulenin dün (29 Nisan Pazartesi) yerleştirilmesi planlanıyordu; ancak çok fazla rüzgâr olması nedeniyle çalışma bir sonraki tarihe ertelendi.

1776'nın anlamı

Yeni bina 541 metre yüksekliğiyle sadece ABD'nin en uzun binası olmakla kalmayıp, Dubai'deki Burç Halife (830 metre) ve Mekke Royal Clock Tower'dan (601 metre) sonra dünyanın en uzun üçüncü binası olacak.

Yeni Dünya Ticaret Merkezi ‘nin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi planlanıyor. 105 katlı binanın inşaatı tamamlandı sadece tepe noktası kaldı. One World Trade Center olarak adlandırılan binanın yanında Two World Trade Center (412 metre), Three World Trade Center (378 metre) ve Four World Trade Center (298 metre) olmak üzere üç bina daha yükseliyor. Projenin toplam 4 milyar dolara mal olması bekleniyor.

One World Trade Center'in uzunluğu 541 metre yani 1776 fit olarak planlanmıştı. Zira 1776, ABD'nin bağımsızlık yılını temsil ediyor. Kuleye aynı zamanda Özgürlük Kulesi adı da veriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-uzun-ucuncu-binasinda-sona-dogru_108018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!