Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EBSO Vergi Kanunu’ndaki Değişikliklere Dikkat Çekti

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gökçüoğlu, Vergi Kanunu'ndaki yapılması planlanan değişiklikle ilgili olarak, “Tasarı yasallaşırsa takibe uğramayan sanayici kalmayacak” dedi.

yapi.com.tr
EBSO Vergi Kanunu’ndaki Değişikliklere Dikkat Çekti

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. İbrahim Gökçüoğlu, Vergi Kanunu’nda yapılacak değişiklikle işverene hapis cezası da dahil bazı yükümlülükler getirildiğini belirterek, hazırlanan taslağın yasallaşması durumunda takibe uğramayan sanayicinin kalmayacağını ileri sürdü.

Ege Bölgesi Sanayi Odası meslek komiteleri ortak toplantısında konuşan İbrahim Gökçüoğlu, Vergi Kanunu’nda çok önemli değişiklikleri içeren yeni bir tasarının kamuoyu ile paylaşıldığını hatırlatarak, “Bu tasarının bizler açısından en önemli maddesi, işverene getirilecek yükümlülüklerle ilgili olanıdır. Maddi yükümlülüklerin yanında, işverene hapis cezası da değerlendirme aşamasındadır. Yasada anonim ve limited şirketleri için diyor ki;  ‘yöneticilerin ağır ihmal ve kusurundan dolayı ortaya çıkabilecek vergi kayıplarına 2 ile 5 yıl arası hapis cezası verilir.’ Ağır ihmal ve kusurun tanımı nasıl yapılacak, neye göre yapılacak. Hatta bu cezalar tecil edilemeyeceği gibi paraya da çevrilemeyecek. Eğer bu taslak yasalaşırsa takibe uğramayan sanayici veya yönetici kalmayacağı gibi yönetim kurullarına da kimseyi bulamayacağız. Konunun önemini vurgulamak için ben bu kadarını ifade ediyorum” dedi.

Gökçüoğlu, ülkenin şu an en öncelikli gündem maddesinin terörün artan şiddette devam etmesi olduğunu belirterek, “Kelimelerin anlamını gerçekten yitirdiği günlerdeyiz. Ama şunun altını çizmek isterim ki, teröre alışmayacağız, alıştıramayacaklar. Türkiye’yi bir Ortadoğu ülkesine döndürme hayalleri asla gerçekleşmeyecek” dedi.

Ekonomik veriler iyi analiz edilmeli

İhracat pazarlarındaki sıkıntılarla birlikte ihracat rakamlarındaki gerilemeye dikkat çeken Gökçüoğlu, şunları söyledi, “Piyasa göstergeleri olan karşılıksız çek sayılarındaki artıştan, icra, iflas sayılarının artışına, işsizlik oranından, güven endeksleri ve ödenmeyen kredilerin artışına kadar önemli göstergelerde olumsuz sinyaller peş peşe gelmektedir. Her zaman ifade ettiğim gibi, birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye’nin yeniden pozitif ayrıştığı, yeniden sanayinin konularına odaklandığımız, şanlı bayrağımızı matemlerimiz için değil de başarılarımız için gururla dalgalandırdığımız, huzurlu günlerimize geri döneriz.”

ETİKETLER: EBSO vergi kanunu
http://www.yapi.com.tr/haberler/ebso-vergi-kanunundaki-degisikliklere-dikkat-cekti_143791.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!