Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emek Örgütleri 'Süresiz' İş Bırakma Kararı Aldı

Gezi Parkı protestolarına yönelik polisin sert müdahaleleri ve yaşanan gerginliklere, emek örgütleri iş bırakma eylemiyle tepki gösterecek. KESK, TTB, TMMOB ve DİSK bugün gerçekleştirdikleri toplantıda gerginlik bitene kadar süresiz iş bırakma kararı aldı

yapi.com.tr
Emek Örgütleri 'Süresiz' İş Bırakma Kararı Aldı

Taksim Gezi Parkı 'na dün akşam yapılan polis müdahalesi sonrası Türkiye genelinde bir çok ilde eylemler yapılıyor. DİSK , KESK, TMMOB, TTB ve TDHB de ortak karar alarak yarın alanlara çıkma kararı aldı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kâni Beko, başkanlar kurulu ve DİSK Yönetimi’nden 30 kişinin katıldığı toplantı sonrası aldıkları karara ilişkin yaptığı ilk açıklamada ‘genel grev’ ifadesini kullanmadan “Üretimden gelen gücümüzü kullanarak alanlara çıkacağız” dedi.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul da “Yarın KESK üyeleri işyerlerine gidecek. Buralarda bildiri okunacak. Daha sonra üretimden gelen gücümüzü kullanarak üyelerimi alanlara çıkacak” açıklaması yaptı.Tombul, DİSK’in yanı sıra Türk Tabipler Birliği (TTB), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ortak karar aldıklarını açıkladı. Tombul, anılan örgütlerin üyelerinin yüzbinlerle ifade edildiği aktardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emek-orgutleri-suresiz-is-birakma-karari-aldi-_109782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!