Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emek Sineması Projesine Suç Duyurusu

İstanbul Yenileme Alanları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Emek Sineması projesinde Cercle d’Orient binasının korunması gereken bölümlerine zarar verildiği için ilgililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

yapi.com.tr
Emek Sineması Projesine Suç Duyurusu

Sol Gazetesi'nden Rıfat Doğan'ın haberine göre, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlediği “Mimarlığın Yerel Forumu III- Diren İstanbul” toplantısında konuşan Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yüksek Mimar Mücella Yapıcı, Emek Sineması projesinde Cercle d’Orient binasının korunması gereken ön tarafındaki yapıya ve diğer bölümlerine çalışmalar sırasında zarar verildiği için İstanbul Yenileme Alnaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Emek Sineması’nın yıkılarak üst katlarındaki projenin iptal edilmesiyle ilgili İstanbul 9. İdare Mahkemesi’nde açılan dava devam ediyor. AVM olarak planlanan Emek Sineması projesinde Cercle d’Orient binasının iç bölümlerinin yenilenmesi ve Emek Sinemasının üst katlara taşınması öngörülüyor.

ETİKETLER: Emek Sineması
http://www.yapi.com.tr/haberler/emek-sinemasi-projesine-suc-duyurusu_117353.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!