Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emlak Konut GYO 5 Yılda Dünyadaki İlk 10 GYO Arasına Girecek

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, önümüzdeki 5 yılda dünyadaki en büyük ilk 10 gayrimenkul yatırım ortaklığı arasına girmeyi hedeflediklerini belirtti. Kurum, yaptığı yazılı açıklamada, yabancı hisse senedi sahiplerinin de etkisiyle yurt dışı piyasalarla olan bağlarının kuvvetlendiğini, bu sayede uluslararası arenada bilinirliklerinin

yapi.com.tr / AA
Emlak Konut GYO 5 Yılda Dünyadaki İlk 10 GYO Arasına Girecek

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, önümüzdeki 5 yılda dünyadaki en büyük ilk 10 gayrimenkul yatırım ortaklığı arasına girmeyi hedeflediklerini belirtti. Kurum, yaptığı yazılı açıklamada, yabancı hisse senedi sahiplerinin de etkisiyle yurt dışı piyasalarla olan bağlarının kuvvetlendiğini, bu sayede uluslararası arenada bilinirliklerinin giderek arttığını kaydetti. 2003 yılından 2011'in üçüncü çeyreğine kadar Emlak GYO'nun tamamladığı ve projelendirdiği toplam konut ve ticari ünitelerin sayısının, 63 bini bulduğunu ifade eden Kurum, yine bu sürede yapılan ihalelerde 19 milyar liranın üzerinde proje gelir taahhüdü gerçekleştiğini, projelendirilen ve ihale edilen inşaat alanının ise 4,5 milyon metrekareyi geçtiğini vurguladı.
    
Elde edilen başarının önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirten Murat Kurum, 2012 yılında da başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye'nin birçok bölgesinde gerçekleştirilecek şehir projelerinde aktif rol alacaklarını, İstanbul'da Ayazağa ve Doğu Ataşehir arsalarında gerçekleştirilecek projelerde inşaat ruhsatlarının en kısa sürede alınacağını, yeni yılın başında da yeni projelere başlanacağını kaydetti.

Kentsel dönüşüm mutlaka gerçekleşmeli    

Türkiye'de inşaat sektörünün canlanması için kentsel dönüşümün mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğine işaret eden Kurum, ''Başta deprem riski altındaki dünya şehri İstanbul olmak üzere, Ülkemizdeki tüm şehirlerde, kentsel dönüşüm, gecekondulaşmanın önüne geçme, ulaşım ve altyapı, modern şehircilik ve gayrimenkul sektörü ile ilgili diğer konularda, başta devletimiz olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar, bankalar ve özel sektör tarafından bir an önce gerekli çalışmalara başlanılması gerektiğini düşünmekteyiz. Ülkemizdeki siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesi ile birlikte, konut ihtiyacının giderilmesi için kentsel dönüşüm çalışmalarına öncelik verilmesi ve ucuz, kaliteli ve sağlıklı konut üretiminin artırılması, önümüzdeki yıllarda sektörün daha canlı ve başarılı geçeceğini göstermektedir'' dedi.
    
Murat Kurum, deprem ile ilgili tedbirlerin alındığını ama bunun uygulamasının insanlara kaldığını belirterek, bu konuya ilişkin olarak da şunları belirtti:
    
''Gerek müteahhitlerimizin gerekse inşaatların her aşamasında denetleme görevinde bulunan tüm teknik görevlilerin bu sorumluluğu daima kendi içlerinde hissetmeleri çok önemli. Özellikle depremsel zorunlulukları göz ardı ederek, daha fazla rant sağlamaya yönelik davranışlar ve talepler insan hayatı ve ayrıca toplumsal sorumluluk açısından uzak durulması gereken noktalardır. İnşaat sektöründe de, tepe noktalardan başlayarak sahadaki uygulayıcı işçilere kadar deprem sorumluluğu açısından bilinçlendirme ve eğitim her noktada gerekli. Şu anki yasal düzenlemelere ve coğrafi koşullara göre üretilen ve denetlenen konut inşaatlarının zaten dayanıklı olacağı görüşündeyiz.''
    
Yılın üçüncü çeyrek dönemi içerisinde satışa çıkan Batışehir, Sarphan Finans Park, Spradon Vadi, Şehrizar Konakları ve UniKonut 1/Ispartakule projeleriyle birlikte, Emlak GYO'nun 2011 yılını güçlü bir satış grafiğiyle tamamlamış olacağını vurgulayan Kurum, 2011 yılı içerisinde fiziki inşaatı tamamlanan ve geçici kabulü yapılan projeler arasında My Towerland Sky Towers, Varyap Meridian, İzmir Mavişehir 5.Etap, Kırklareli Lüleburgaz Çarşısı ve Ispartakule projeleri gibi bazı etapların da bulunduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-konut-gyo-5-yilda-dunyadaki-ilk-10-gyo-arasina-girecek_90068.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!