Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak GYO'da İkincil Halka Arz

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 1,3 milyar liralık sermaye artışı ile ikincil halka arza gideceklerini, elde edilecek geliri de yeni projelerin finansmanında kullanacaklarını söyledi.

yapi.com.tr
Emlak GYO'da İkincil Halka Arz

Ödenmiş sermayesi 2,5 milyar lira olan Emlak GYO, bunu 3,8 milyar liraya çıkarması halinde, gidilecek 1,3 milyar liralık sermaye artışı sonrası Emlak GYO'nun halka açıklık oranı yüzde 50,66'ya yükselecek. Mevcut durumda şirketin yüzde 25 hissesi halka açık. Hisselerin yüzde 74,99'u ise TOKİ'ye ait.

CNBC-e'nin haberine göre Murat Kurum, "2,5 milyar liralık ödenmiş sermayemizi 3,8 milyar liraya çıkaracağız. Artan sermaye kadarki kısmın da ikincil halka arzını yapacağız" dedi. Kurum, ikincil halka arzın ne zaman yapılacağı ile ilgili olarak ise, "Süreci başlattık. Yabancı ve yerli yatırımcıya tahsisat oranları süreçte belirlenecek" diye konuştu. Kurum, daha fazla proje yapmayı amaçladıklarını belirterek, bu nedenle, mevcut projelerin yanı sıra ikincil halka arz gelirini yeni projelerin finansmanında kullanacaklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-gyoda-ikincil-halka-arz_104403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!