Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti'den Pendik’te Dev Proje

Garanti Pendik Kampusu’nun temeli, düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Son yıllarda, sanayiden hizmet sektörüne doğru önemli bir dönüşüm yaşanan, İstanbul’un stratejik bölgelerinden Pendik’te hayata geçirilecek projede, yaklaşık 50 dönüm arazi üzerinde 142 bin metrekare kapalı alan inşa edilecek. Kampus, Garanti Teknoloji’ye ev sahipliği yapacak.

yapi.com.tr
Garanti'den Pendik’te Dev Proje

Abacus Operasyon ve Çağrı Merkezleri'nin de yer alacağı kampus tamamlandığında, ofislerin yanı sıra, oditoryum, spor salonu, kafeterya gibi dinlenme ve sosyal alanlarıyla, 4.000 kişilik, teknolojik bir köy kurulmuş olacak. Yenilikçi bir mimari anlayışla tasarlanan Pendik Kampusu, dünya çapında kabul görmüş sertifikasyon programı Gold Leed’e sahip olacak. Projenin odağında, etkin kaynak kullanımı, sürdürülebilirlik ve çevresel kalitenin artırılması yer alacak.

Projenin temel atma törenine, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş, midek/ERA adına Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş katıldı.

"Yapılacak yatırımların yenilikçi değerleri ve yaratıcı yönleri sektörün kaderini belirliyor"

Törenin açılış konuşmasını yapan Garanti Genel Müdürü Ergun Özen, ''Bugün artık bankacılık, yüksek nitelikli ve eğitimli insan gücü, derin bir uluslararası finans bilgisi, ileri teknoloji ve inovatif iş süreçleri olmadan başarı sağlanabilecek bir sektör değil. Eski yöntem ve uygulamalarla bankacılık yapmanın bırakın uluslararası arenada, az gelişmiş ekonomilerde dahi imkanı kalmamıştır. Bu nedenle, yapılacak yatırımların sadece mali boyutu değil, yenilikçi değerleri ve yaratıcı yönleri de sektörün kaderini belirliyor" diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Bugünün dünyasında rekabet edebilmek için, insan kaynağıyla, teknolojik altyapıyla, inovatif yaklaşımlarla değer yaratmak kaçınılmaz. Garanti Pendik Kampüsü'nün de, tüm bu özellikleri içinde barındıracak, uzun vadeli bir yatırım olduğunu belirtmek isterim. Tıpkı uzun yıllar önce kuruduğumuzda sektörün hayretle biraz da tereddütle izlediği Garanti Teknoloji gibi vizyoner bir yatırım oldu. Yüksek maliyetli bir proje olan ve Garanti'nin kurum kültüründen izler taşıyan Garanti Pendik Kampusü'nün, uzun vadede, hem sürdürülebilirlik, hem de çalışan ve müşteri memnuniyeti açısından bankamıza çok önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum''.

Yarınların ancak doğru kararlar alındığında, doğru yatırımlara cesaret edildiğinde sağlıklı bir şekilde inşa edilebildiğini anlatan Özen, ''Bugünkü başarıyı ancak dünkü gelişimden ve yatırımlarla sağlayabiliyoruz. İşte bu düşüncelerle başlatılan ve uzun süredir üzerinde dikkatle çalışılan Garanti Pendik Kampüs projesi geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda yeşil ve çevre dostu örnek bir proje olma niteliğini taşıyor. İstanbul'un stratejik bölgelerinden Pendik'te hayata geçirilecek projede, yaklaşık 50 dönüm arazi üzerinde, 142 bin metre kare kapalı alan inşa edilecek. Yeşil ve çevre dostu kampüs, üstün hizmet kalitesi ve yaratıcı teknolojik çözümler sunma becerisiyle sektörde farklılaşan Garanti Teknoloji'ye ev sahipliği yapacak. Binada ayrıca, bankanın önemli fonksiyonlarını gerçekleştiren Abacus Operasyon ve Çağrı Merkezleri yer alacak. Kampüs tamamlandığında, ofislerin yanı sıra, oditoryum, spor salonu, kafeterya gibi dinlenme ve sosyal alanlarıyla, 4 bin kişilik, teknolojik bir köy oluşturulacak. Ayrıca Garanti Pendik Kampüsü arsasını 2007 yılında 36 milyon dolara almıştık. 2015 yılında bitecek ve ortalama 150 milyon dolara inşa edilecek binada ilave 1000 kişi istihdam edilecek'' bilgisini verdi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/garantiden-pendikte-dev-proje_102419.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!