Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenler Belediyesi ile DenizBank'tan 'Kentsel Dönüşüm' İş Birliği

Esenler Belediyesi ile DenizBank arasında imzalanan protokole göre, kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen müşterilerden dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti alınmayacak. DenizBank ayrıca sürecin başlangıcı sayılan Riskli Yapı Tespit Raporu’nun masrafını karşılayacak; ücretsiz danışmanlık verecek.

yapi.com.tr
Esenler Belediyesi ile DenizBank'tan 'Kentsel Dönüşüm' İş Birliği Osman Aşkın Bak, Gökhan Ertürk, M.Tevfik Göksu ve Mehmet Aydoğdu (Foto: Mesut Tufan)

'Kentsel dönüşümün lider bankası' olmayı hedefleyen Denizbank, Esenler Belediyesi ile kentsel dönüşüm konusunda iş birliği protokolü imzaladı. İmza törenine, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak, DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve DenizBank Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu katıldı.

Türkiye’de 2023'e kadar 8 milyon konutun yeniden inşa edilmesi gerekiyor

Protokol imza töreninde konuşan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, kentsel dönüşüm startının verildiği Esenler'de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Denizbank olarak, Türkiye'nin geleceğine bir yatırım olarak değerlendirdiğimiz kentsel dönüşümü bir seferberlik olarak görüyoruz. Bu anlamda yapacağımız katkıyı da bir sosyal sorumluluk olarak ele alıyoruz" dedi. 2012 itibariyle Türkiye’deki mevcut konut stoğunun 19 milyon adet civarında olduğunu anımsatan Ertürk, bu stoğun yaklaşık 5 milyon adedidinin kaçak ruhsatsız evlerden, 1,5 milyon adetinin de ekonomik ömrünü tamamlamış konutlardan oluştuğunu, nüfus artışıyla birlikte Türkiye’de 2023 yılına kadar 8 milyon konutun yeniden inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Ertürk, belediyelerin kentsel dönüşüm konusundaki kilit rolünün altını çizerek, "İmzaladığımız protokol ile Esenler Belediyesi sınırları içinde yaşayıp, DenizBank’ı tercih edecek tüketicilere birçok avantaj getiriyoruz. DenizBank olarak kentsel dönüşüm projesinin ilk yıkım anından yeni evlerin teslimine kadar müşterilerimizin yanındayız” dedi.

DenizBank Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu da, Denizbank'ı belediyelerin özel bankası olarak tanımlayarak, şu anda yaklaşık 570 belediye ile çalıştıklarını vurguladı.

Kentsel dönüşüm için DenizBank’la çalışacakları bekleyen avantajlar

Esenler Belediyesi ile yapılan iş birliği protokolü ile devlet tarafından yapılacak yardımların yanında DenizBank’ı tercih ederek kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen müşterilerden dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti alınmayacak. DenizBank ayrıca sürecin başlangıcı sayılan Riskli Yapı Tespit Raporu’nun masrafını karşılayacak. Vatandaşlar, DenizBank’ın 444 36 34 numaralı Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Hattı ve www.denizbank.com web sitesi üzerinden de bilgi alabilecek. DenizBank’ın özel eğitimli kentsel dönüşüm danışmanları, müşterilerin kentsel dönüşüm taleplerini yerlerinde dinleyerek, ücretsiz 'dönüşüm danışmanlığı' hizmeti verecek. İnşaat süresince ana para ödemesiz dönem, devlet katkısıyla konut kredilerinde yıllık yüzde 4 (iş yerleri için yıllık yüzde 3) faiz desteği, DenizBank ile çalışacak olan müteahhit firmalardan proje tamamlama garantisi alınması, her aşamasında inşaat seviyesinin kontrolü, taşınma anında indirimli nakliye desteği ve yeni evine geçen DenizBank müşterilerine yeni evleri için sağlanan özel indirim imkanlarını içeren 'Kentsel Dönüşüm Destek Paketi' de DenizBank’ın sunduğu ayrıcalıklar arasında yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenler-belediyesi-ile-denizbanktan-kentsel-donusum-is-birligi_108514.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!