Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı için Sertifika Programı

DenizBank ile İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği neticesinde tasarlanan ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği ‘Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifika Programı’ kapsamında bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere yönelik eğitim programı hayata geçiriliyor

yapi.com.tr
Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı için Sertifika Programı

İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ve İstanbul Ticaret Odası destekleriyle ‘Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifika Programı’ kapsamında kentsel dönüşüm alanında uzmanlaşmak isteyen kişilere kapsamlı bir eğitim içeriği sunulurken; uzman eğitmen kadroları ile kentsel dönüşüm faaliyetlerinde ihtisaslaşmanın sağlanması ve bu alandaki faaliyetlere duyulan güven ortamına anlamlı bir katkı sunulması planlanıyor.

Hedef kentsel dönüşüm süreçlerini yönetebilecek bir insan kaynağının yetişmesi

Türkiye’nin her yerinde uzman ekipleri aracılığı ile kentsel dönüşümün yanısıra köysel dönüşüm faaliyetlerine de destek sağlamaya devam ettiklerini belirten DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bu alanda sahip olduğumuz birikimi işbirliklerimizle geliştirerek; kentsel dönüşüm uygulamalarına hâkim, kanun ve yönetmelik detaylarını bilen, vatandaşa doğru ve eksiksiz bilgi verebilecek, süreçleri yönetebilecek bir insan kaynağının yetişmesine katkı sunmayı hedefliyoruz. İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri ve İstanbul Ticaret Odası destekleriyle eğitim programına imza atmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz".

İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın da, İstanbul'un tarihten gelen değerleri ve mirasının gelecek nesillere aktarılması, can güvenliğini esas alan yeni bir yapılanma oluşturulması noktasında herkese büyük iş düştüğünü vurguladı. "Özellikle İstanbul dünyada bir gayrimenkul merkezi olarak bu denli ilgi çekmekteyken inanıyorum ki; bugün kentsel dönüşüm konusunda atılan adımlar sadece İstanbul'da yaşayan insanları değil, uluslararası yatırımcıyı da yakından ilgilendiriyor" diyen Kalsın, şöyle devam etti:

"İşte bu nedenle İstanbul Ticaret Odası olarak genelde gayrimenkul sektörü ve özelde kentsel dönüşüm konusunda bir çalışmayı daha hayata geçiriyoruz. Üniversitemiz ve diğer paydaşlarımızla birlikte 'Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifikası' adlı bir sertifika eğitim programını hayata geçirmeye karar verdik. Ben, bu programın tüm ilgililere ve ülkemize faydalı olacağına yürekten inanıyorum".

“Kentsel dönüşüm uzmanı sertifikası vereceğiz”

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Baz ise işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye’de toplam 20 milyon konut stoku bulunuyor. Bunların üçte birinin afet riski taşıdığı artık herkesçe biliniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bugüne kadar 120 milyon metrekarelik bir alanı riskli ilan etti ve bu alanlarda dönüşüm çalışmaları devam ediyor. 20 yıl içinde tamamlanması planlanan kentsel dönüşüm sürecinde tüm paydaşların yararlanabileceği bir modelle geliştirdiğimiz eğitim programında kendini geliştirmek isteyen profesyonellere, kamu ve özel sektörden konunun uzmanları eşliğinde uygulanacak 30 saatlik eğitimin ardından onaylı kentsel dönüşüm uzmanı sertifikası vereceğiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-danismanligi-icin-sertifika-programi_133533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!