Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: İmece Usulü ile Gökdelen

Euro Bölgesinde İşsizlik Rekor Seviyede

Euro bölgesinde işsizlerin sayısı Ağustos ayında rekor kırarak 18,2 milyona ulaştı. Avrupa Birliği'nin istatistik kurumu Eurostat'ın açıkladığı verilere göre 34 bin kişi daha bu ay işsiz kalmış olsa da, Temmuz ayı verilerinin sonradan gözden geçirilmesiyle, işsizlik seviyesinin yüzde 11,4 oranında aynı kaldığı görülüyor.

yapi.com.tr
Euro Bölgesinde İşsizlik Rekor Seviyede

Bu dönemde en yüksek işsizlik oranı yüzde 25,1'le İspanya'da görülürken, en düşüğü de yüzde 4,5'le Avusturya'da kaydedildi. Eurostat, Almanya'da işsizlik oranının yüzde 5,5 olduğunu açıkladı.

İşsiz olan gençlerin miktarı ise Euro bölgesinde hâlâ endişe verici seviyelerde bulunuyor. Bölge genelinde 25 yaş altı işsizlik oranı yüzde 22,8 olarak kaydedilirken, İspanya'da bu oran yüzde 52,9. Yunanistan'da Haziran ayına ilişkin açıklanan veriler, gençlerin yüzde 50'sinin işinin olmadığını ortaya koyuyor.

Euro bölgesi genelinde en yüksek işsizlik oranı İspanya ve Yunanistan'da görüldü. Her iki ülke de yüksek borç seviyelerini indirmek için şu sıralar harcamaları kesip, vergileri arttırıyor. Yunanistan bu adımlarla iki kurtarma paketinin şartlarını yerine getirmeye çalışırken, İspanya ise borçların ödeneceğine dair uluslararası yatırımcıların güvenini kazanmayı hedefliyor.

Eurostat, bu sırada Avrupa Birliği genelinde 49 bin kişinin daha işsiz kalıp, toplam işsiz miktarının 25,5 milyonu - yani yüzde 10,5’i - bulduğunu açıkladı.

Geçen seneye oranla işsizlerin sayısı 20 ülkede arttı, 6’sında azaldı, İngiltere’de ise aynı kaldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/euro-bolgesinde-issizlik-rekor-seviyede_102296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!