Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Farklı Hukuk Sistemleri Şirketlere Zarar Veriyor

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, Türk müteahhitlerinin birçok ülkede faaliyet gösterdiğini belirterek, ''Ülkelerin farklı hukuk sistemleri nedeniyle taraflar çoğu zaman büyük kayıplar yaşayabiliyor'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Farklı Hukuk Sistemleri Şirketlere Zarar Veriyor

İNTES'in 'İç Tahkim ve Uygulaması' konulu çözüm arama konferansı Sheraton Otel'de düzenlendi. Konferansta konuşan Şükrü Koçoğlu, küreselleşmenin etkisiyle ticari ilişkilerin hızla geliştiğini ve ekonomik sınırların ortadan kalktığını ifade etti.
     
Koçoğlu, ekonomik krizlerle birlikte uluslararası düzeydeki 'şirket evlilikleri'nin arttığına dikkati çekerek, ''Ulusal ve uluslararası düzeyde artan ticari ilişkiler bir taraftan sınırları kaldırırken, diğer taraftan hukuki sorunları da beraberinde getiriyor. Ülkelerin farklı hukuk sistemleri nedeniyle taraflar çoğu zaman büyük kayıplar yaşayabiliyor. Tahkim, bu sorunların çözümü için bulunan önemli ve etkili yöntemlerin başında geliyor'' diye konuştu.

Türkiye'de yatırım yapan yabancı kurum ve kuruluşlar ile kamu veya özel sektör arasındaki akdi ilişkilerden doğan uyuşmazlıların çözümü için iç tahkim uygulamasının gündeme geldiğine işaret eden Koçoğlu, ulusal ve uluslararası düzeyde iş hacmi yüksek olan firmaların akdi ilişkilerden doğan ihtilaflarının çözümü hususunda tüm taraf ve paydaşlarca kabul görecek tahkim düzenlemelerine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/farkli-hukuk-sistemleri-sirketlere-zarar-veriyor_105819.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!