Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Fındıklı Parkı Şantiyeye Dönüşüyor!

Fındıklı Parkı’nın metro inşaatı gerekçesiyle yıkılmak istenmesi dün Beyoğlu Kent Savunması tarafından çeşitli etkinliklerle protesto edildi. Etkinliğe ilgi yoğun oldu.

yapi.com.tr
Fındıklı Parkı Şantiyeye Dönüşüyor!

Birgün Gazetesi'nden Demet Sargın'ın haberine göre, İstanbul Fındıklı’da yer alan ve kendi adıyla anılan Fındıklı Parkı, yapımı planlanan metro inşaatı için şantiye alanına dönüştürülmek isteniyor. Halk ise parkın şantiye alanı olmasına karşılık parkına sahip çıkıyor. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı çalışması çerçevesinde şantiye alanına dönüştürülmek istene Fındıklı Parkı’yla ilgili Beyoğlu Kent Savunması dün bir etkinlik düzenledi. Kent Savunması’nın etkinliğinde Fındıklıo Parkı’ndaki dönüşüme karşı parka sahip çıkılması çağrısı yapıldı.

Veysel unutulmadı

Geçen Kasım ayında, şantiye ekipleri tarafından işgal edilen parkın çocuk oyun alanı kaldırılmış, halk yaşam alanlarına yapılan bu saldırıya karşılık, Beyoğlu Kent Savunması ve Mimarlar Odası’nın desteğiyle, yıkılan çocuk parkını yeniden düzenleyerek çocuk oyun alanı haline getirdi. Düzenlenen oyun alanına, 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren 9 yaşındaki Veysel’in adı verilerek ‘Veysel Atılgan Parkı’ tabelası takıldı. Dün gerçekleşen etkinlikte Veysel Atılgan Parkı'nın bakımı da yapıldı.

Terk etmiyoruz!

Fındıklı Parkı'nın insanlar ve hayvanlar için daha güzel bir yer haline gelmesini ve park olarak kalmasını isteyen İstanbullular Beyoğlu Kent Savunmasının çağrısıyla dün tekrar parkta buluşarak parklarına sahip çıktıklarını gösterdi. Biraraya gelen İstanbullular oyun parkı ve Kedi, köpek ve kuşlar için barınak yaptılar. Ayrıca bir basın açıklaması da yapan Beyoğlu Kent Savunması ‘Fındıklı Parkı’nı terk etmiyoruz’ dedi.

Talana hayır

Beyoğlu Kent Savunması adına gazetemize konuşan Savaş Çiçek, Fındıklı Parkı’nın halkın yoğun kullanımında olan bir park olduğunu söyledi. Çiçek ayrıca “Fındıklı Parkı, Kuruçeşme’ye kadar olan tek çocuk parkıdır. Burayı korumak ve sermayeye teslim etmemek görevimiz” dedi.

Ne olmuştu?

Fındıklı Parkı’ndaki dönüşüm Ekim ayından başlamıştı. Ekim ayında, gece vakti kamuoyundan habersiz biçimde parka şantiye tabelası asmaya çalışan yüklenici firma Alsim-Alarko’nun taşeron firması Emay Mühendislik halk tarafından engellenmiş, sabah da parkın önünde bulunan durağın kaldırılmasına izin vermeyerek sökülen parke taşlarını tekrar dizmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/findikli-parki-santiyeye-donusuyor_138630.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!