Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Gayrimenkul Sektöründe Nasıl Zengin Olunur?” Seminerinin İlki Yapıldı

Coldwell Banker, 'Gayrimenkulden Nasıl Zengin Olunur?' konulu seminerlerinin ilkini 22 Temmuz Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektöründe başarılı olmak isteyen adayların katıldığı seminere ilgi büyüktü. Gayrimenkul sektörüne adım atmak isteyen girişimciler için; gayrimenkul danışmanlığı pozisyonunda yüksek bir kazanç ve dünya

yapi.com.tr
“Gayrimenkul Sektöründe Nasıl Zengin Olunur?” Seminerinin İlki Yapıldı

A href="http://www.coldwellbanker.com" target=_blank>Coldwell Banker, 'Gayrimenkulden Nasıl Zengin Olunur?' konulu seminerlerinin ilkini 22 Temmuz Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektöründe başarılı olmak isteyen adayların katıldığı seminere ilgi büyüktü. Gayrimenkul sektörüne adım atmak isteyen girişimciler için; gayrimenkul danışmanlığı pozisyonunda yüksek bir kazanç ve dünya çapında başarılı bir kariyerin ipuçlarının anlatıldığı seminerler her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek.

Çok sayıda kişinin katıldığı seminerin ilkinde, Coldwell Banker Türkiye Genel Müdürü Gökhan Işık, Sektörde başarılı ve zengin olmak isteyen adaylara gayrimenkul sektörünün yapısını ve sektörün büyüklüğünü rakamlarıyla açıkladı. Işık, "Türkiye ve dünyada gayrimenkul sektörü son yıllarda büyük değer kazandı. 2009 yılında gayrimenkul satış adeti son 4 yılın ortalamasına göre yüzde 23,8 oranında arttı . İşlem hacmi ise yüzde 7,5 arttı. 2009 yılında konut sahipliğinde büyüme oranı yüzde 4.1, kiralama oranında ise yüzde 4.5 oranında gözlendi" dedi. Işık ayrıca; Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2009 yılında Türkiye’de bir önceki yıla oranla konut satışlarında oranın yüzde 24,5 oranında artış göstererek 531 bin 746 olduğunu iletti.

Türkiye’de 10 yıl içinde konut satışlarında büyük yol kat edildiğini vurgulayan Işık, 1999 yılında bu rakam 997 bin 632 iken, 2009 yılında gayrimenkul alım satımlarının bir milyon 500 binin üzerine çıktığını söyledi. Ayrıca, Türkiye’de günde ortalama konut satışının bin 456 olduğunu söyleyen Işık, İstanbul’da günde 359, Ankara’da 277, İzmir’de 92.6 konutun satıldığının altını çizdi.

Sahibinden satılık ilanların oranının yüzde 60-65 oranlarında olduğunu söyleyen Işık, bu rakamın 10 yıl önce yüzde 75 oranında olduğunu belirtti. Konut edinmede gençlerin önemli bir yeri olduğunu da söyleyen Işık, “Konut edinme yaşı son yıllarda 45’den 35’e indi. 35-30 yaşında konut edinme oranı ise yüzde 8’den yüzde 14’e yükseldi. Türkiye’de yaklaşık konut sayısı 15,5 milyon; bu rakam 2010-2015 yılları arasında hane halkı artışı, yineleme ve kentsel dönüşüm kaynaklı konut ihtiyacı 3,4 milyon olacak” dedi. Ayrıca Işık, gayrimenkul danışman adaylarına gayrimenkul sektöründe Franchise sisteminin ayrıcalıkları ve 100 yılı aşkın bir süredir gayrimenkul danışmanlığı yapan Coldwell Banker sistemi hakkında bilgi verdi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-sektorunde-nasil-zengin-olunur-seminerinin-ilki-yapildi_81329.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!