Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gaziemir'deki Radyoaktif Atık Davasında Savcı Beraat İstedi

İzmir'in Gaziemir ilçesindeki, radyoaktif atık gömülü olduğu ortaya çıkan fabrika arazisiyle ilgili davada, savcılık bütün sanıklar için beraat talep etti.

yapi.com.tr
Gaziemir'deki Radyoaktif Atık Davasında Savcı Beraat İstedi

Cihan'ın haberine göre, İzmir'in Gaziemir ilçesindeki, radyoaktif atık gömülü olduğu ortaya çıkan fabrika arazisiyle ilgili davada, savcılık bütün sanıklar için beraat talep etti.

Bölgedeki eski kurşun fabrikasının faaliyette olduğu dönemde radyasyonlu atıkların toprağa gömüldüğü iddialarına ilişkin 2008 yılında İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada fabrika sahibi Hasan Y, 4 yıl 2 ay hapis ve 100 gün adli para cezasına çarptırılmıştı. Yargıtay 4. Ceza Dairesi ise kararı bozarak, davanın İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde Fabrika Müdürü Yıldırım Mustafa I’nın yargılandığı davayla birleştirilmesini istemişti.

Av. Arif Ali Cangı, radyoaktif atık barındıran fabrikanın altı yöneticisi hakkında, çevreyi kasten kirletmek suçunu işledikleri iddiasıyla savcılığa şikayet dilekçesi verdi. İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi, daha önceki iki dava dosyası ile Av. Cangı’nın suç duyurusu üzerine açılan üçüncü davayı da birleştirdi. Üç dosyanın birleştirildiği davanın son duruşmasında savcılık, bütün sanıklar için beraat talep etti. Mahkeme heyeti de karar için duruşmayı erteledi.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/gaziemirdeki-radyoaktif-atik-davasinda-savci-beraat-istedi_130562.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!