Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gezi Parkı Eylemleri Proje Değiştirtti!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılacak alışveriş merkezinin projesinde değişikliğe gidildi. Önceki projeye göre kesilmesi gereken ağaçların Gezi Parkı eylemlerinden sonra konumunun aynı kalması kararlaştırıldı. Projenin yapılacağı 22 bin 823 metrekarelik arsa üzerinde bulunan 3 adet çınar ağacı, projede yapılan değişiklikle kesilmekten kurtarıldı.

yapi.com.tr
Gezi Parkı Eylemleri Proje Değiştirtti!

Çalışmaları yerinde inceleyen ve kesilmekten kurtarılan ağaçların son durumu hakkında bilgi alan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, projelerde değişiklik yapılarak ağaçların kesilmesinin önlenebileceğini herkese gösterdiklerini söyledi.

Türkiye'deki toplumsal birikimlerin Gezi Parkı'ndaki birkaç ağaç ile tepkiye dönüştüğünü hatırlatan Saatcı, şöyle konuştu: "Ben o tepkiden sonra görüşlerimi sizlerle de paylaştım. Ertesi gün de buraya geldim. Bu ağaçların altında durdum. Belediyeye gittikten sonra imar müdürü ile görüşüp bu ağaçların kazı alanımızın içinde olup olmadığını sordum. Açtık projeyi baktık. Bu ağaçlar kazı alanı içerisinde yer alıyor. Taksim'deki ağaca sahip çıkıp Fethiye’deki ağacı kestirirsen bunun inandırıcılığı kalmaz. Oradakine ak buradakine kara dediğimiz zaman olmaz. Ak aktır, kara karadır. Bu anlamda arkadaşlarım bir çalışma yaptı. Projede ağaçlar kalacak şekilde küçük bir tadilatla bu ağaçları kurtardık. Bu üç tane çınar ağacının ömrü benden uzundur. Fethiye kaldığı sürece bu ağaçlar da burada kalacak.”

Cihan'ın haberine göre, Fethiye Belediyesi İmar Müdürü Durcan Kaya da alışveriş merkezi projesinde 3 tane çınar ağacının inşaat alanının belirli noktalarına isabet ettiğini söyledi. Bu ağaçları kurtarmak için projede küçük değişiklik yapıldığını ve metrekare de herhangi bir değişiklik yapılmadığını aktaran Kaya, sadece tadilat projesi oluşturarak 3 ağacın kurtarıldığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gezi-parki-eylemleri-proje-degistirtti_109888.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!