Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Salıpazarı AVM İptal!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Kadıköy Salıpazarı'na yapılması düşünülen AVM projesi tamamen iptal oldu diyebilir miyiz?' sorusuna 'Öyle diyebiliriz' yanıtını verdi. Bayraktar, AVM alanını mesire alanı, park alanı, meydan yapmak için yeni bir düzenleme yaptıklarını ifade etti.

yapi.com.tr
Salıpazarı AVM İptal!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Uluslararası Katı Atık Su Kongresinin açılışını gerçekleştirdi. İki bakan Haliç Kongre Merkezi'ndeki kongrede habercilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. İlk soru Kanal İstanbul Projesinin güzergahıyla ilgiliydi. Sorusunun kendisine değil Bakan Eroğlu'na sorulmasını isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Kanal İstanbul su işi ve ulaşım işi. Onun için Ulaştırma Bakanı ile Orman ve Su İşleri Bakanımızın işi, benim konum değil. Benim işim arazi geliştirme, şehircilik konularını bana sorarsanız cevap vererim"dedi. Aynı soruya Eroğlu, " Çalışmalar devam ediyor. Teknik bir konu netleşince İstanbulla, basınımızla paylaşacağız " yanıtını verdi.

Yoğun itiraz işe yaradı

Salıpazarı’na AVM yapılmasıyla ilgili projenin iptaliyle ilgili bir soruya da yanıt veren Bakan Bayraktar, " Bu proje bizim bakanlığımızın yapmış olduğu bir imar planıydı. Yoğun itirazlar oldu. Bu itiraz noktasında burasının halkımızın mesire alanı, park alanı, meydan yapmak için yeni bir düzenleme yaptık. İtirazları dikkate aldık." şeklinde konuştu . Bakan Bayraktar, "AVM projesi tamamen iptal edildi diyebilir miyiz" şeklindeki bir soruya da "Öyle diyebiliriz" yanıtını verdi.

Fikirtepe'de amaç süreci hızlandırmak

Bayraktar'a Fikirtepe kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bakanlığının aldığı durdurma kararı soruldu. Bakan Bayraktar, "Devam eden projelere hız kazandırmak için biz bir atılım yaptık. Aslında orada 3'de 2 çoğunlukla, karar verme, harçlarda muafiyet, kira yardımı yapabilme, alınabilecek kredilere destek verme konularında işin önünü açmak için. Büyükşehir Belediyemize yardımcı olma bakımından böyle bir karar aldık. Fikirtepe'deki hak sahibi insanlarımıza, Kadıköy'ümüze hayırlı olsun" diye konuştu .Fikirtepe'yle ilgili " Yeni bir plan mı yapılacak" sorusuna, " Olabilir " cevabını veren Erdoğan Bayraktar, "Emsal oranındı bir değişiklik düşünüyor musunuz " sorusuna da " Şu andaki düşüncemiz, orayı daha sağlıklı bir hale getirmek. En güzel dizayn neyse onu yapacak. Araştırmalar devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte en güzelini yapacağız" yanıtını verdi.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/salipazari-avm-iptal-_108913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!