Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Gezi'de Korku Duvarını Yıktık"

Taksim Dayanışması Sözcüsü ve İstanbul Şehir Plancıları Odası Başkanı Tayfun Kahraman, “Gezi’den sonra hayatın kendisi direniş haline geldi. Gezi’de korku duvarlarını yıktık” dedi.

yapi.com.tr
"Gezi'de Korku Duvarını Yıktık"

Aliağa Belediyesi’nce bu yıl 23.’sü düzenlenen Emek ve Barış Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Gezi’den Önce, Geziden Sonra: Değişen Türkiye ve Dünya” konulu panelde konuşan Kahraman, Gezi Direnişi’nin, “efendi” bir söylemle kentine ve ağacına sahip çıkmak isteyenlere yapılan polis müdahalesine karşı barışçıl bir sesleniş olduğunu vurguladı.

Kahraman, “Orada hoşgörü ile birlikte, bugüne kadar birbirine karşı taş atanların birbirleri ile nasıl halay çekebileceklerini gördük” dedi. Gezi’den sonra hayatın kendisinin direniş haline geldiğini söyleyen Kahraman, “Şu anda hiçbirimiz hak arayışına karşı sessiz kalmıyoruz. Bundan sonra hiç birimiz korkmuyoruz. Korku duvarını yıkmış olan bu halkın bundan sonra söyleyecek çok şeyi var. Gezi’den sonra hepimiz çok mutluyuz” diye konuştu.

Panele katılan, İlhan Taşcı, “Bana göre ‘Gezi’ medya açısından bir görüntüydü ve sosyal medya devreye girerek o görüntüyü halka ulaştırdı. Sosyal medyanın yaptığı bu iş, bazı yönleriyle iyi, bazı yönleriyle de kötüydü. Bu açıdan bakıldığında Gezi bize çok şey gösterdi. En önemlisi de görüntüler açısından gerçeğin hiçbir zaman gizlenemeyeceği gerçeğini ortaya koydu. Bu eylemin kitleselleşmesi biraz da bu görüntülerle oldu” diye konuştu.

Taksim Dayanışması avukatlarından olan Can Atalay da “Bu direniş, bu topraklarda az görülmüş bir kitle hareketidir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gezide-korku-duvarini-yiktik_111947.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!