Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gökçeada için Karar Verildi!

Bozcaada'daki koyların kurtulmasının ardından gözler Gökçeada'ya çevrilmişti. Gökçeada için de iyi haber geldi.

yapi.com.tr
Gökçeada için Karar Verildi!

Sözcü Gazetesi'nden Can Mumay'ın haberine göre, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin bugün Ankara'da yetkililerle görüştü. Bu görüşmeden de olumlu sonuç çıktı. Gökçeada koy ihalesi de Bozacada da olduğu gibi iptal edildi.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin yaptığı açıklamada Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin konu ile ilgilendiğini belediyecilikten geldiği için ekibine ‘yerelden gelen bütün sorunları dinleyin’ talimatı verdiğini bilirdirdi.

Ünal ihalelerin iptal edilmesini Türkiye için çok önemli bir olay olarak nitelendirerek şöyle konuştu: Tabiat Varlıkları Koruma genel müdürü de sorunumuzu dinledi. ‘Bizim de hassasiyetlerimiz var’ dedi. ‘Koyun hala bakir kalması noktasında her türlü mücadeleyi veriyoruz’ şeklinde konuştu. Bunun arkasındayız diye ifade etti. Koy halka açık kalacak. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da bu noktada Çanakkale’den gelen taleplerin de dinlenmesi noktasında çok büyük destek verdi. Yerelin belediyelerin dikkate alındığı ve halkın sesine kulak verildiği noktasında önemli bir gelişme olarak görüyorum. Çok önemli bir olaydır bu.

‘Girişimlerimiz olacak’ demişti

Bozcaada’daki koyların ihalesinin iptalinin arıdından gözler Gökçeada’daki duruma çevirilmişti. AKP Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan dün sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Gökçeada için de girişimlerimiz olacak” açıklamasında bulunmuştu. Bugün ise Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin Ankara’da yetkililerle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Gökçeada’daki koylar da kurtuldu.

Gökçeada’da hangi koylar ihaleye çıkıyordu?

Lazkoy: 9 bin 858 metrekarelik koyda, 2 adet 6 metrekarelik büfe, 2’şer adet tuvalet, soyunma kabini, duş, 2 adet gölgelik, şemsiye ve şezlong alanı ihalesi yapılacak ve 3 yıl süreyle işletilecekti. İhalenin yıllık muhammen bedeli 30 bin 191 liraydı.

Gizli liman koyu: 52 bin 229 metrekarelik koyda 4 adet 6'şar metrekarelik büfe, 4 adet bay/bayan duş, 4 adet bay/bayan tuvalet, 4 adet bay/bayan soyunma kabini, 5 adet cankurtaran kulesi, şemsiye ve şezlong alanı yapılacak ve 3 yıl süreyle işletilecekti. İhalenin muhammen bedeli, yıllık 123 bin 783 liraydı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokceada-icin-karar-verildi_151994.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!