Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

GÜNDER Mühih’e Çıkartma Yapacak

10 – 12 Haziran’da Münih’de gerçekleştirilecek İntersolar Europe Fuar ve Konferansı’na kamudan, sanayiye, üniversitelerden, STK’lara kalabalık bir ekiple katılacak olan GÜNDER, Mühih’e adeta çıkartma yapacak; ikinci kez 'Türkiye’nin Güneşi' konferansı düzenlenecek.

yapi.com.tr
GÜNDER Mühih’e Çıkartma Yapacak

Güneş enerjisi alanında dünyadaki en önemli ihtisas fuarı olan ve her yıl Münih Fuarı’nda düzenlenen İntersolar Europe Konferansı ve Fuarı, dünyanın dört kıtasından gelen katılımcılar ve Türkiye’den Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü GÜNDER’in katılımı ile 10 – 12 Haziran tarihleri arasında Münih’de düzenlenecek.

Konferans ve Fuar’a Türkiye’den aralarında kamu, STK, özel sektör ve akademisyenlerden oluşan kalabalık bir ekiple katılan GÜNDER, ilki geçen yıl yine Münih’de düzenlenen 'Türkiye’nin Güneşi Konferansı'na ev sahipliği yapacak. Konferans’ta Türkiye’nin güneş enerjisi alanında geldiği nokta ve gelecek vizyonu tartışılacak. Almanya’da ayrıca teknik incelemeler de yapacak olan GÜNDER ekibi, Fuar’da açacağı standla da Türkiye’nin Güneşi’ni dünyaya tanıtacak.  

İntersolar hakkında bilgi veren GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, “GÜNDER olarak Türkiye güneş enerjisi kaynağının değerlendirilmesi amacı ile yürütülen çalışmalara ek olarak uluslararası düzeyde hem ülkemiz potansiyelini yabancı yatırımcılara tanıtmak, hem de ülkemiz gelişen sanayisine yurtdışında olanaklar yaratmak amacı ile İntersolar 2015 fuarı sırasında bir dizi etkinlik planlanladık” dedi. Almanya’ya giden GÜNDER heyetinin içinde özellikle güneş enerjisi alanında projeleri olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Oman ve Su İşleri Bakanlığı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve belediyeler olduğunu belirten Bayraktar; bu kurumların bir yılı aşkın süre içerisindeki toplam projelerinin bin 500 MW’ı aştığını söyledi.

Bayraktar, “Bu kurumlarda görevli konu ile ilgili personelin saha gezileri aracılığı ile yurt dışındaki uygulamaları görmesi, fuar gezisi ile de uluslararası arenada teknolojinin geldiği noktayı kendilerinin deneyimlemesi, yabancı firmalar ile bire bir bilgi alışverişinde bulunmaları hedeflenmiştir. 9 Kamu kurumundan toplam 22 personelin bu etkinliklerden yararlanması sağlanacaktır. Teknik gezilerde sadece kamu personeli için değil, hem TEDAŞ ve TEİAŞ personeli hem de lisanslı başvuruda bulunmuş ve bu süreç sonunda yarışmayı kazanmış toplam 44 firmanın teknik personeli de yer alacaktır. Ülkemizde şu anda aynı alanda kurulu en büyük güç 5,3 MW düzeyinde olup 20-30 MW lık projeleri kazanan firma ilgili personellerinin bu büyüklükte bir tesisin nasıl bir yapı olduğu, böyle bir tesisin nasıl işletildiği ve bakımının yapıldığı konularında bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır” diye konuştu.

'Akıllı Ev'ler görücüye çıkacak

Enerji tedariğinde güneş enerjisinin payını arttırmak üzere bütün dünyadan kişi ve işletmeleri bir araya getirme amacıyla yola çıkan İntersolar Europe Konferansı ve Fuarı, özellikle fotovoltaik, fotovoltaik üretim teknolojileri, enerji depolama sistemleri ve yenilenebilir ısı konularına odaklanacak. Geçen yıl bin 082 uluslararası katılımcı ile 42 bin 380 ziyaretçinin katıldığı Fuar ve yaklaşık 200 konuşmacı ile gerçekleşen Konferans’ta, sektörün güncel konuları ve teknoloji, pazar ve politikadaki gelişmeler ele alınmıştı.

Haziran ayında düzenlenecek Fuar ve Konferans’da hem ev sahipleri, hem de işletmeler için kendi güneş enerjisi sistemlerinden enerji kullanımları konusu masaya yatırılacak. En yeni teknoloji ve ürünlerin görücüye çıkacağı etkinlikte güneşten kendi elektriğini üreten, suyunu ısıtan, enerjisini depolayani fazla enerjisini satan “akıllı ev”ler tanıtılacak. Konferans’ta ayrıca Intersolar AWARD ve ees AWARD ile en yenilikçi gelişmeler de ödüllendirecek.


GÜNDER’in İntersolar 2015 sırasında düzenleyeceği etkinlikler

• 9 ve 12 Haziran 2015 tarihlerinde 2 ayrı PV tesis ziyareti gerçekleştirilecek. Biri 43 diğeri 54 MW kurulu güce sahip bu santraller teknik geziye katılacak yatırımcılar ve kamu kurumları için önemli bir tecrübe sağlayacak.

• Intersolar Fuarı’nda 3 gün süreyle A2 Salonu 175 numaralı GÜNDER standında ziyaretçilere Türkiye güneşinin, sanayisinin ve bu alandaki mevzuatın tanıtımı gerçekleştirelecek.

• 10 Haziran 2015 günü Türkiye’deki kamu güneş enerjisi projeleri ile ülkemiz güneş enerjisi sanayinin Türkiye’de pazar gelişimi hakkındaki görüşlerinin aktarıldığı ‘’TÜRKİYE’NİN GÜNEŞİ’’ Konferansı düzenlenecek.

• 10 Haziran 2015 günü 16.30-19.00 saatleri arasında GÜNDER standında verilecek Networking Reception ile Türkiye sanayi temsilcileri, GÜNDER üyeleri ve uluslararası güneş enerjisi sanayi temsilcileri arasında tanışma ve iletişim ortamı yaratılması sağlanacak.

• 11 Haziran 2015 günü İntersolar fuarı ziyaret edilerek, güneş enerjisi sanayini daha detaylı tanıma ve yenilikleri görme olanağı sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gunder-muhihe-cikartma-yapacak_131414.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!