Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Güney Akım'ın Avusturya Ayağı için Şirket Kuruluyor

Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı Alexey Miller ve OMV Üst Yöneticisi Gerhard Roiss, Güney Akım Avusturya şirketinin kurulması için Viyana'da ortaklık anlaşması imzaladı.

yapi.com.tr / AA
Güney Akım'ın Avusturya Ayağı için Şirket Kuruluyor

Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Avusturya ziyareti kapsamında imzalanan anlaşma; tarafların, Macaristan sınırından Baumgarten'a uzanacak yıllık 30-32 milyar metreküp kapasiteli Güney Akım doğalgaz boru hattının Avusturya kısmının inşası için işbirliği yapmasını öngörüyor. Taraflar, aynı zamanda 2014-2016 yılları eylem planını da imzaladı.

Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı Alexey Miller, imza töreninde, Güney Akım'ın büyük enerji şirketleri tarafından desteklenen bir proje olduğunu belirtti. Miller, "OMV ile imzalanan anlaşma Avrupa için yeni bir doğalgaz iletim ağı tesis etme vaadimize güç katmaktadır. Güney Akım Avrupa pazarlarına Rus doğalgazı tedariki noktasında ek güvenlik ve esneklik güvencesi getirecektir" ifadesini kullandı.

OMV Üst Yöneticisi Gerhard Roiss ise anlaşmanın Baumgarten'ın temel Avrupa doğalgaz merkezi olarak üstlendiği rolü güçlendirdiğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guney-akimin-avusturya-ayagi-icin-sirket-kuruluyor_121820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!