Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Heykel- Garaj (T1) Tramvay Hattı’nın Rayları Geldi, İnşaat Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen yaklaşık 6,5 kilometrelik Heykel- Garaj (T1) Tramvay Hattı’na döşenecek raylar Bursa’ya geldi.

yapi.com.tr
Heykel- Garaj (T1) Tramvay Hattı’nın Rayları Geldi, İnşaat Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Heykel- Garaj Tramvay Hattı’nın temelini 7 Ağustos Salı günü atıyor. Yaklaşık 6,5 kilometrelik hattın 25 Haziran’da yapılan ihalesini kazanan İspanyol Comsa SA şirketi ile 19 Temmuz’da sözleşme imzalayan Büyükşehir Belediyesi, zaman kazanmak için ray ve bazı teknik malzemeleri ihale dışı tutup, siparişleri daha önceden vermişti. Polonya’dan alınan 17 kilometre uzunluğundaki raylar, deniz yoluyla Gemlik’e ulaştı. Daha sonra tırlarla buradan alınan raylar, şantiye olarak kullanacak Kültürpark’taki alana indirilmeye başlandı.

10 aydan daha kısa sürede tamamlanması hedefleniyor

Rayların indirildiği Kültürpark’taki şantiyede inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Buruluş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şehir içi tramvay hatlarının Bursaray hatlarına entegre şekilde çalışacağını ifade eden Başkan Altepe, “Ulaşım açısından kentin en sıkıntılı bölgesinde yapılacak projenin, kısa zamanda tamamlanması için Büyükşehir Belediyesi ve Burulaş olarak gerekli tüm tedbirleri almıştık. Bu nedenle zaman kazanmak için ihale dışı tuttuğumuz rayların siparişlerini önceden vermiştik. Şimdi raylarımız geldi. Makaslar da birkaç gün içinde gelecek. Hedefimiz, 10 aydan daha kısa zamanda hattı tamamlayıp, ulaşıma açmak. Ancak Ramazan Bayramı’na kadar hattın geçeceği ana caddelerde herhangi bir çalışma yapmayacağız. Bu süreyi şantiye kurulması ve teknik çalışmalarla değerlendireceğiz” diye konuştu.

Heykel-Garaj hattı

Stadyum Caddesi- Altıparmak Caddesi- Atatürk Caddesi- Heykel- İnönü Caddesi-Kıbrıs Şehitleri Caddesi- Kent Meydanı- Darmstad caddesi güzergahı boyunca 13 istasyon yer alacak. 1 atölye binası, 2 depo yolu, 2 atölye yolu, 15 makas, 1 kruvazman, 3 trafo binası imalatı gerçekleştirilecek. Ayrıca Cumhuriyet Caddesi tramvay hattı ile kesişen bölgede özel raylı sistem çalışması yapılacak. Acil durumlar için uygun yerlere 4 adet cep hatları da projelendirildi. Proje kapsamında; kazı-dolgu ve altyapı drenaj sistemlerinin oluşturulması, ray döşenmesi, istasyonların inşası, kataner sistemi mevcut trafik sinyalizasyonuyla uyumlu sinyalizasyon sistemleri ve scada sistemlerinin yapılması ile tramvay araçlarının bakım-onarımı için atölye binası yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/heykel--garaj-t1-tramvay-hattinin-raylari-geldi-insaat-basliyor_101023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!