Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İBB'den '20 Yıllık' Durak İhalesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'li üyelerin itirazları ile kabul edilen karara göre, İstanbul'da bulunan bin 854 durağın “modernize edilmesi ve içindeki reklam alanlarının 20 yıl süreyle intifa hakkının verilmesi" ihale edilecek.

yapi.com.tr
İBB'den '20 Yıllık' Durak İhalesi

DHA'nın haberine göre, CHP'nin itirazını dile getiren İBB Meclis üyesi Hakkı Sağlam, “Önümüzdeki 20 yılı kapsayacak şekilde, bu kadar geniş bir süre ile ihale yapılmasına hakkımız var mı? Hukuki olarak olsa bile, böyle bir karar etik değil" ifadesini kullandı. İETT duraklarının modernizasyonu ile ilgili ihale süresinin 5 yıl olması önerisinde bulunan Sağlam, “Makul olan 5 yıldır, 8-10 yıla da uzatabilirsiniz. Ama 20 yıllık bir yetki verirsek, önümüzdeki dönemi çok ciddi şekilde etkileyecek. 3 ay önceki döviz kuru ne, şimdi ne durumda" diye konuştu.

“Kamu menfaati açısından yerinde olur"

CHP'nin eleştirilerine yanıt veren AKP'li Hukuk Komisyonu Başkanı Osman Gökçebaş, "İhalenin 20 yıl olarak yapılması kamu menfaati açısından düşünüldüğünde yerindedir. Çünkü 5-10 yıl olarak ihaleye çıktığınızda gelir daha düşüktür, ama 20 yıl olarak düşündüğünüzde elde edeceğiniz gelir daha fazladır" dedi.

Konuşmaların ardından, CHP'nin ihalenin 5 yıllık olması yönündeki teklifi oylamaya sunuldu, kabul edilmedi. İhalenin 20 yıllık yapılması ise oy çokluğu ile kabul edildi.

ETİKETLER: ihale İBB durak
http://www.yapi.com.tr/haberler/ibbden-20-yillik-durak-ihalesi_154001.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!